Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Stávka v dopravě

BRNO: Aktualizované informace o dopravní situaci na silnicích (od 5:00) 

14:30

Policisté se pomalu chystají na dohled nad rozjezdem aut a náhradní autobusové dopravy z Brna. Předpokládáme stejně jako v ranních hodinách klidný provoz. Za celý dnešní den jsme nemuseli řídít byť jedinou křižovatku. Policisté jsou připraveni pro řešení případných nenadálých událostí.

Technická informace pro novináře: Prvotní informace k rozjezdu poskytneme po 17. hodině na tiskové konferenci na hejtmanství nebo na dosahovém mobilním telefonu.

por. Pavel Šváb, 16.06.2011

10:15

Před hlavním nádražím je asi 50 demonstrantů. Došlo k jedné výměně názorů mezi dvěma muži, která se ovšem netýkala dnešní stávky. Nebyl třeba zásah uniformovaných policistů, stačila domluva od členů našeho antikonfliktního týmu. Oba účastníci rozepře si podali ruce.

08:15

Do těchto chvil je situace v Brně bezproblémová, mnohde je provoz podobný spíše tomu víkendovému. Kapacita parkovišť je zatím dostatečná. Policisté nemuseli řešit žádné závažnější komplikace. Brzy ráno jsme jen v některých případech urychlili zprovoznění několika světelných křižovatek.

por. Pavel Šváb, 16.06. 2011

Zvukový záznam: stávka_01.mp3

07:30

Dopravní situace v Brně je zatím bezproblémová. Parkovací plochy zatím s přehledem stačí zájemcům (naplnění kapacity: Veveří 40%, Besední 40%, Benešova 10%, ústřední hřbitov 10%). Dopravní špička je oproti normálu předsunuta zhruba o 15 minut.

05:30

Policisté moniturují provoz v Brně, v tuto chvílí pouze v některých místech urychlujeme zprovoznění světelných křižovatek.

ČT 04:30

Doprava v Brně je zatím plynulá, aut je zatím méně než v obvyklý pracovní den.

ST 16:30

Policisté se na zítřejší celodenní stávku v dopravě pečlivě připravují. Naším cílem bude především pomoci cestujícím v individuální dopravě, tak aby co nejlépe překonali obtíže, které jim nefungující složky veřejné dopravy způsobí. Téměř 100 dopravních policistů bude v Brně a nejbližším okolí regulovat dopravu. Především klíčové  křižovatky malého městského okruhu budeme mít pod přímým dohledem, po nejvytíženějších příjezdových trasách se budou pohybovat policisté k okamžitému řešení dopravní situace. V záloze máme také týmy, určené k co nejrychlejší likvidaci případných dopravních nehod.

Na veřejný pořádek na exponovaných místech a také na zaparkovaná auta na velkých parkovištích budou dohlížet pořádkoví policisté.

Všem řidičům doporučujeme, aby se řídili zde zveřejněnými radami. Zítra buďte ohleduplní a kromě dalších pravidel silničního provozu mějte na paměti, že při řízení křižovatky jsou pokyny policistů nadřazeny světelným signálům. Důležité je také křižovatky zbytečně neblokovat. Pokud tedy bude zřejmé, že za křižovatkou nelze pokračovat v jízdě, tak do ní zbytečně nevjíždějte. Při změně signálu pak zbytečně zablokujete volný směr .

por. Pavel Šváb, 15.06. 2011

Zvukový záznam: policie_přípravy_1506.mp3

Policisté se na čtvrtek bez hromadné dopravy pečlivě připravují

Policie České republiky se na vzniklou situaci, která nastane v případě vyhlášené stávky odborových organizací, pečlivě připravuje. Počítáme s nejkrizovějším scénářem, proto v pondělí nasadíme do služby maximální počet dopravních policistů, které samozřejmě doplníme o policisty z dalších služeb. Tito strážci zákona budou určení k regulování a organizaci dopravy na nejfrekventovanějších křižovatkách, hlavních silničních tazích a dopravních uzlech kraje. Na mnoha místech nám vypomohou i strážníci městských či obecních policií. Reálná jsou až hodinová zpoždění proti normálu. Tipujeme i případná záchytná parkoviště, na které budeme v případě nutnosti směřovat auta. Tato parkoviště budeme střežit.

Celou situaci budeme monitorovat i s využitím vrtulníku. Budeme se aktuálně snažit hledat taková řešení, aby se občané dostali pokud možno co nejblíže k plánovanému cíli své cesty. Rád bych apeloval na všechny řidiče, aby byli navzájem ohleduplní a trpěliví. Nutností bude zejména respektování pokynů policistů. Jejich snahou bude maximální možná pomoc v aktuální situaci.

 plk. Ing. Jindřich Rybka     
vedoucí Odboru služby dopravní policie Jihomoravského kraje

Zvukový záznam: policie_přípravy_čt_1006.mp3

 Obecné rady k plánované stávce

  1. Pokud je to možné, zůstaňte doma a do Brna a větších měst auty vůbec nejezděte.

  2. Zvažte možnost dostat se do místa určení už předcházející den večer.

  3. Domluvte se a jeďte pokud možno jedním plně obsazeným vozidlem, případně na motocyklu, či na kole.

  4. Vzhledem k předpokládanému zahlcení centra si dopředu rozmyslete, kde auto odstavíte.

  5. Pokud se rozhodnete pro maximální přiblížení k cíli, počítejte se zpožděním. V autě mějte dostatek tekutin (i pohonných hmot).

  6. Vzhledem k masivní individuální dopravě budete hledat těžko místo k zaparkování.

  7. Zaparkovaná vozidla budeme v rámci možností na velkých plochách hlídat, ale i tak se řiďte pravidlem Auto není trezor.

  8. Buďte maximálně ohleduplní k průjezdu vozidel policistů, hasičů a záchranářů, pamatujte na vytvoření prostoru pro projetí.

  9. Dbejte pokynu policistů, budou o celkové situaci nejlépe informováni.

  10. Poslouchejte dopravní informace v rádiu.

 

por. Pavel Šváb, 10.06.2011

Zvukový záznam: obecné_1006.mp3

 

 

vytisknout  e-mailem