Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Statistické údaje

Zveřejnění podle ustanovení § 5 odst. 3 zákona č. 106/1999 Sb. 

        Žadatel požadoval následující informace:

 1. "Kolik rozhodnutí o správním vyhoštění bylo vydaných v průběhu měsíců leden, únor a březen2020 na mezinárodních letištních v České republice ? Kolik z těchto rozhodnutí bylo vydaných na vstupu či příletu? Jaká byla státní příslušnost osob, kterým bylo uloženo správní vyhoštění na příletu ?
 2. Kolik z těchto rozhodnutí bylo uděleno osobám mladším než 18 let ?
 3. Kolika cizincům byl odepřen vstup na mezinárodních letištích v České republice ve smyslu §9 odst.1 zák. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců, v průběhu měsíců leden, únor a březen 2020 na mezinárodních letištních v České republice? Jaká byla státní příslušnost osob, kterým byl v uvedeném měsíci odepřen vstup na území ve smyslu §9 odst.1 zák. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na mezinárodních letištních v České republice ?
 4. Kolik z těchto rozhodnutí bylo uděleno osobám mladším než 18 let ?
 5. Kolika cizincům byl odepřen vstup na mezinárodních letištích v České republice ve smyslu §9 odst.1 zák. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců, ode dne vyhlášení stavu nouze v souvislosti s šířením koronaviru na mezinárodních letištních v České republicedo dne zpracování této statistiky? Jaká byla státní příslušnost osob, kterým byl odepřen vstup na území ve smyslu §9 odst.1 zák. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na mezinárodních letištních v České republice ?
 6. Kolik z těchto rozhodnutí bylo uděleno osobám mladším než 18 let ?
 7. Kolik cizinců podalo žádost o udělení mezinárodní ochrany policii na hraničním přechodu ve smyslu §3a odst.1 písm.a) bod 1. zák. o azylu na mezinárodních letištních v České republice v průběhu měsíců leden, únor a březen 2020? Jaká byla jejich státní příslušnost ?
 8. Kolik z těchto cizinců bylo osobou mladší než 18 let ?
 9. Kolik cizinců podalo žádost o udělení mezinárodní ochrany policii v přijímacím středisku ve smyslu §3a odst.1 písm.a) bod 2. zák. o azylu na mezinárodních letištních v České republice v průběhu měsíců leden, únor a březen 2020 ? Jaká byla jejich státní příslušnost ?
 10. Kolik z těchto cizinců bylo osobou mladší než 18 let ?"

      Dále žadatel požádal o následující informace:

 1. "Kolik rozhodnutí o správním vyhoštění bylo vydaných v průběhu měsíců duben-srpen 2020 na mezinárodních letištních v České republice ? Kolik z těchto rozhodnutí bylo vydaných na vstupu či příletu? Jaká byla státní příslušnost osob, kterým bylo uloženo správní vyhoštění na příletu ?
 2. Kolik z těchto rozhodnutí bylo uděleno osobám mladším než 18 let ?
 3. Kolika cizincům byl odepřen vstup na mezinárodních letištích v České republice ve smyslu §9 odst.1 zák. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců, v průběhu měsíců dubna - srpna2020  na mezinárodních letištních v České republice? Jaká byla státní příslušnost osob, kterým byl v uvedeném měsíci odepřen vstup na území ve smyslu §9 odst.1 zák. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na mezinárodních letištních v České republice ?
 4. Kolik z těchto rozhodnutí bylo uděleno osobám mladším než 18 let ?
 5. Kolik cizinců podalo žádost o udělení mezinárodní ochrany policii na hraničním přechodu ve smyslu §3a odst.1 písm.a) bod 1. zák. o azylu na mezinárodních letištních v České republice v průběhu měsíců dubna - srpna 2020? Jaká byla jejich státní příslušnost ?
 6. Kolik z těchto cizinců bylo osobou mladší než 18 let ?
 7. Kolik cizinců podalo žádost o udělení mezinárodní ochrany policii v přijímacím středisku ve smyslu §3a odst.1 písm.a) bod 2. zák. o azylu na mezinárodních letištních v České republice v průběhu měsíců dubna – srpna 2020? Jaká byla jejich státní příslušnost ?
 8. Kolik z těchto cizinců bylo osobou mladší než 18 let ?"

Policie České republiky ve věci poskytnutí informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, která se týká poskytnutí statistických údajů, sdělila následující:

K otázkám č. 9., 10. 17. a 18. - žádosti o udělení mezinárodní ochrany podané v přijímacím středisku ve smyslu § 3a odst. 1 písm. a) bod 2. zákona o azylu na mezinárodních letištích – tato statistika není ŘSCP sledována, doporučujemeVám obrátit se na OAMP MV ČR.

Všechny ostatní statistiky, které žadatel požadoval, mu byly poskytnuty.

Mgr. Zdeněk Hejzlar
24. září 2020

vytisknout  e-mailem