Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

START DRIVING

KRAJ - Začínající řidiči se dnes vzdělávali na Autodromu ve Vysokém Mýtě. 

Policisté Krajského ředitelství policie Pardubického kraje se dnes zúčastnili projektu START DRIVING na Autodromu ve Vysokém Mýtě, neboť POLICIE ČR je partnerem tohoto projektu.

Projekt START DRIVING je zaměřený na zdokonalovací výcvik mladých začínajících řidičů ve věku od 18 – 24 let, který pořádá Asociace autoškol ČR ve spolupráci s Asociací center bezpečných jízd a dalšími partnery. Projekt je inspirován rakouským systémem vzdělávání řidičů a v roce 2021 je rozšířen o vzdělávací aktivity určené učitelům autoškol a rodičům začínajících řidičů.
Mladí řidiči si dnes vyzkoušeli nejen zvládnutí řešení krizových situací (smyky na rovině, v zatáčkách, jízdy zručnosti), ale také absolvovali dopravně psychologický workshop, prezentaci našich dopravních policistů, HZS a Týmu silniční bezpečnosti.

Na ojedinělou dopravní akci se přijel podívat i ředitel Krajského ředitelství policie Pardubického kraje plk. Mgr. Jan PTÁČEK, MBA společně s náměstkem pro vnější službu plk. Mgr. Miloslavem HOUDKEM. Účastníci akce měli možnost prohlédnout si techniku kolegů za skupiny dopravních nehod, policejní motocykl zn. BMW 1200 a vozidlo zn. Škoda Superb v civilním provedení.Na akci nechyběl ani preventivní stánek Krajského ředitelství policie Pardubického kraje, ze kterého si účastníci mohli odnést drobné dárky a rady.   

V Pardubickém kraji řidiči ve věku do 24 let zavinili v minulém roce celkem 230 dopravních nehod, v roce 2019 celkem 440 dopravních nehod a v roce 2018 celkem 416 dopravních nehod.

21. května 2021
kpt. Mgr. Jiří TESAŘ
koordinátor prevence

Odkazy do noveho okna

Foto PČR

Foto PČR 

Detailní náhled

Foto PČR

Foto PČR 

Detailní náhled

Foto PČR

Foto PČR 

Detailní náhled

Foto PČR

Foto PČR 

Detailní náhled

Foto PČR

Foto PČR 

Detailní náhled

Foto PČR

Foto PČR 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem