Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

START DRIVING v Libereckém kraji

KRAJ - Na polygonu v Sosnové odstartoval letošní ročník projektu zaměřeného na začínající řidiče. 

1V letošním roce se opět Policie ČR připojila k projektu START DRIVING 2021, který pořádá Asociace autoškol ČR ve spolupráci s Asociací center bezpečných jízd a s dalšími partnery.

Jedná se o projekt zaměřený prioritně na zdokonalovací výcvik mladých začínajících řidičů. Projekt  je inspirován rakouským systémem vzdělávání řidičů a v roce 2021 je rozšířen o vzdělávací aktivity určené učitelům autoškol a rodičům mladých začínajících řidičů. Samotné kurzy se budou odehrávat na polygonech v Mostě, Příbrami, Sosnové, Jihlavě, Hradci Králové, Vysokém Mýtu, Ostravě a Třinci.
2
"Velmi rád spolupracuji s partnery na projektu START DRIVING, díky kterému přispíváme ke kultivaci znalostí a dovedností mladých začínajících řidičů, což se jistě podepisuje na zvyšování bezpečnosti a plynulosti silničního provozu v Libereckém kraji", uvádí kpt. Ing. Jan Frieser, MBA z Odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. 

"Obvykle se v rámci tohoto kurzu věnuji krátkému představení služby dopravní policie, účastníkům kurzu připomenu řízení provozu pokyny policisty a detailně spolu rozebereme běžnou silniční kontrolu se vším všudy. I s uložením pokuty příkazem na místě. Řidiči se dozví, jak si mají při zastavení vozidla policistou a následující silniční kontrole počínat, což přispívá k jejich většímu klidu a odpovědnosti za volantem. Samotnou výuku provádím zábavnou formou interakce s účastníky kurzu, kteří si například na vlastní kůži vyzkoušejí dechovou zkoušku certifikovaným analyzátorem alkoholu i jednorázový test na jiné návykové látky. Účastníci kurzu také rádi využívají možnost probrat s policistou otázky z problematiky dopravy a služby dopravní policie. Samotní účastníci kurzu toto mé snažení dlouhodobě vysoce oceňují", dodává kpt. Ing. Jan Frieser, MBA.

V uplynulém týdnu, dne 5. a 6. května 2021 byly v rámci projektu START DRIVING vykonány dva zvláštní termíny, při kterých jsme se (společně s kolegy z Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia ČR, Dopravního inspektorátu Liberec a Oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Liberec) aktivně věnovali učitelům autoškol a rodičům účastníků kurzu (mladých začínajících řidičů v kurzu). Pro tyto jsme přichystali reálnou ukázku silniční kontroly včetně velkého množství vybavení a techniky služby dopravní policie. Zároveň jsme v rámci diskuze a zodpovídání dotazů vyjasnili těmto účastníkům mnoho otázek. Nechyběl ani společný stánek prevence Krajského ředitelství policie Libereckého kraje a BESIP, kde preventisté s krajskou koordinátorkou BESIP Mgr. Markétou Novotnou prezentovali povinnou výbavu vozidla, účastníci zde mohli shlédnouot preventivní spoty a také si mohli odnést drobné dárky v podobě reflexní vesty pro řidiče či spolujezdce a jednorázového alkotesteru. 

Kurz je pro účastníky zdarma, jelikož je hrazen z prostředků Fondu zábrany škod. Pokud jste mladý začínající řidič nebo řidička ve věku 18-24 let, přihlaste se do kurzu na stránkách www.startdriving.cz, dokud jsou volné termíny. O kurz je velký zájem a volná místa rychle mizí.


12. 5. 2021
kpt. Bc. Vladimíra Šrýtrová
koordinátorka prevence  ​KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem