Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Stanovisko ředitele NCOZ k článku webu Neovlivní.cz

Ředitel Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) plk. JUDr. Jiří Mazánek se ohrazuje proti článku webu Neovlivní.cz: „Policie o Mračkové věděla, informace ale neunikly. Na rozdíl od těch o vládních politicích“, který byl zveřejněn dne 9. září 2022. 

K uvedenému článku uvádím, že informace, které byly ve sdělovacích prostředcích publikovány po zadržení a obvinění osob v tzv. kauze „Dozimetr“, pocházejí výhradně z usnesení o zahájení trestního stíhání, které bylo v rámci úkonů trestního řízení předáno velkému okruhu osob mimo orgány činné v trestním řízení. Sama NCOZ následně předala Generální inspekci bezpečnostních sborů podnět ohledně těchto úniků informací do médií. 

Chtěl bych zdůraznit, že v tomto dokumentu nebyly uvedeny žádné informace o místopředsedkyni Poslanecké sněmovny. Důrazně se ohrazuji proti tvrzení: „Zatímco informace o kontaktech zatčených z kauzy Dozimetr na politiky z vládních stran proudily do médií jak na běžícím pásu, styky místopředsedkyně sněmovny za ANO byly pečlivě střežené tajemství“. 


plk. JUDr. Jiří Mazánek 
ředitel NCOZ SKPV 
9. září 2022
 

vytisknout  e-mailem