Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Stále stejný scénář

HLINSKO - Přeplatky se nekonaly 

ilustrační fotoilustrační foto
Na důvěřivou, osmašedesátiletou seniorku se během včerejšího dopoledne zaměřily dvě neznámé osoby, které uplatnily stále se opakující historku.
 
U ženiných dveří se objevili neznámý muž a žena, kteří se představili jako kontroloři stavu elektřiny a plynu a ženě přinesli přeplatek 1 tisíc korun. Samozřejmě však u sebe měli pouze 5 tisícovou bankovku, kterou po seniorce požadovali rozměnit. Žena jim vyhověla a šla pro peněženku, kterou měla uloženou v obývacím pokoji.
  
Důvěřivá seniorka dala „kontrolorům“ 4 tisíce nazpět a peněženku i 5 tisícovou bankovku položila na stůl v obývacím pokoji. V tu chvíli ji žena požádala, aby s ní odešla do kuchyně, kde potřebuje podepsat nějaký tiskopis. Tohoto okamžiku zřejmě využil muž, který peněženku i 5 tisícovou bankovku odcizil a své společnici pak sdělil, že už je čas jít pryč. Povedená dvojice pak dům ve spěchu opustila. Seniorka po jejich odchodu zjistila, že přišla jak o přeplatek, tak i o peněženku, ve které měla 16 tisíc korun.
 
Popis neznámých osob:
- žena ve věku okolo 26 let, štíhlé vyšší postavy, tmavší pleti, mluvící plynule česky. Na sobě měla letní šaty, světlé barvy se vzorkem květin
- muž ve věku kolem 45 let, vyšší postavy, lehce tmavší pleti, mluvící česky bez přízvuku
 
Cenné rady pro seniory naleznete zde.
 
21. června 2012
nprap. Lukáš Maier
tiskový mluvčí

 

vytisknout  e-mailem