Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Stal se podezřelým omylem?

Při vloupání do bytu zmizela i platební karta. Ta se objevila v rukou neznámého muže. Poznáváte ho? 

Případ vloupání do bytu a následné zneužití platební karty prošetřují kriminalisté osmého oddělení třetího policejního obvodu.

Událost se odehrála v polovině dubna letošního roku. Tehdy neznámý pachatel či pachatelé vykradli byt na náměstí Jiřího Lobkovic.

Nenechavci z tohoto bytu odnesli jak například hodinky a spotřební elektroniku, tak i finanční hotovost a platební kartu, vše v celkové hodnotě téměř čtyřicet tisíc korun.

Kriminalisté museli v rámci prošetřování prověřit řadu souvisejících okolností, především pak různé bezpečnostní a kamerové systémy.

V rámci tohoto prošetřování se jim, krom jiného, podařilo zajistit fotky konkrétního muže. Ten v ten samý den, nedlouho po krádeži, jednak vybral prostřednictvím ukradené platební karty hotovost v řádu několika desítek tisíc korun, a také touto kartou zaplatil drobný nákup.

Je samozřejmě otázkou, jak dalece byl tento hledaný účasten samotnému vloupání, nicméně každopádně výběr hotovosti a platbu v obchodě provedl jednoznačně neoprávněně.

Celý případ kriminalisté prošetřují pro podezření z trestných činů krádež, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za tyto delikty hrozí pachateli či pachatelům, v případě jejich vypátrání a odsouzení, trest odnětí svobody až na pět let.

Dotyčného muže se ale zatím vypátrat nepodařilo. Proto se nyní obracíme s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. Pokud muže na fotografiích poznáváte, znáte jeho totožnost, potažmo místo jeho pobytu či pohybu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158.

por. Mgr. Tomáš Hulan 7. 6. 2018

Odkazy do noveho okna

1 hledaný muž (1)

1 hledaný muž (1) 

Detailní náhled

2 hledaný muž (2)

2 hledaný muž (2) 

Detailní náhled

3 hledaný muž (3)

3 hledaný muž (3) 

Detailní náhled

4 hledaný muž (4)

4 hledaný muž (4) 

Detailní náhled

5 hledaný muž (5)

5 hledaný muž (5) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem