Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Srovnávací cvičení speciálních pořádkových jednotek

Druhé kolo se letos konalo v Moravskoslezském kraji. 

Poslední dva prázdninové dny patřily na Krajském ředitelství policie Moravskoslezského kraje mezinárodnímu cvičení speciálních pořádkových jednotek. Čtyři české týmy se utkaly také s kolegy z Polska, Německa a Slovenska a poměřovaly tak své síly při plnění několika úkolů a především fyzické zdatnosti. Absolutním vítězem se tak stal tým hostitelského kraje a to tedy tým speciální pořádkové jednotky KŘP Moravskoslezského kraje. Na druhé příčce se umístil tým z Polska a na třetím družstvo z KŘP Jihomoravského kraje.

Sedm týmů po osmi závodnících první den strávilo na Vodní nádrži Těrlicko. Hlavní disciplínou zde bylo celodenní plavání. Druhý den pak závodníci odjeli do Landek Parku Ostrava, kde odstartovali zhruba třicetikilometrovou trasu, během níž museli plnit úkoly na celkem osmi stanovištích. Setkali se například s odtažením důlního vozíku, střílením z tzv. ručního vrhače, topografií, zdravovědou, ale i vyběhnutím radniční věže s šedesátikilovou figurínou.

„Toto cvičení nebylo jen o porovnávání schopností a sil, ale policisté si také navzájem předali své profesní zkušenosti a otestovali si svou připravenost, odolnost a týmovost. Oficiálně samozřejmě mohl vyhrát jen jeden tým, pro mě jsou ale vítězové všichni, kteří touto náročnou soutěží prošli s maximálním nasazením. Věřím, že tyto nově nabyté zkušenosti a zážitky policisté zúročí i v praxi,“ uvedl policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý, který všem policistům osobně pogratuloval při slavnostním vyhodnocení soutěže.

„Jsem velmi rád, že již druhý ročník mohlo ředitelství služby pořádkové policie organizovat. Gratuluji vítěznému týmu a budu se těšit na příští ročník, který se bude konat v Ústeckém kraji,“ sdělil ředitel pořádkové policie plk. Martin Hrinko.

Slavnostního vyhodnocení družstev se také zúčastnil ředitel KŘP Moravskoslezského kraje plk. Tomáš Kužel, ředitel KŘP Zlínského kraje plk. Jaromír Tkadleček, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR JUDr. Milan Štěpánek a další.

Fotografie z akce naleznete v našem Facebookovém příspěvku:
https://www.facebook.com/PolicieCZ/posts/1643730482344357

1. září 2017
kpt. Ivana Nguyenová
tisková mluvčí
Policejní prezidium ČR

vytisknout  e-mailem