Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
podhomepage

Policie České republiky – Služba cizinecké policie

 

Srbští policisté navštívili české kolegy

Ve dnech ve dnech 20. až 23. května 2013 navštívili Českou republiku zástupci Pohraniční policie Srbska. 

Studijní návštěva se uskutečnila v rámci twinningového projektu EU „Vytvoření efektivního systému pro prevenci a potlačování ilegální migrace na území Srbské republiky“. Cílem projektu je prostřednictvím studijních návštěv, školení a odborných seminářů zvýšit kapacity srbské policie v boji proti nelegální migraci.
 
Českou republiku navštívili ředitel gen. Nenad Banović, vedoucí kanceláře Jelena Vasilević, vedoucí odboru pro boj s přeshraniční kriminalitou Mitar Durašković, vedoucí oddělení pro kriminální zpravodajství Tanja Milutinović a vedoucí odboru pro řízení projektů EU Igor Srbljanović. Za management projektu (MV Velké Británie) byli přítomni David Cater a Vesna Stojislavevic.
 
V rámci programu byla probírána témata týkající se oblasti organizace, řízení a činnosti služby cizinecké policie, vyšetřování přeshraniční kriminality a analýza rizik. Zahraniční delegace navštívila také Senát ČR. Policisté krajského ředitelství policie Středočeského kraje uskutečnilo praktickou ukázku policejní akce za využití tzv. Schengenbusu. Za velmi přínosnou lze považovat diskuzi a vzájemnou výměnu zkušeností.
 
Ředitel Pohraniční policie Srbska gen. Nenada Banoviće se setkal také s ředitelem ředitelství služby cizinecké policie plk. Mgr. Milanem Majerem a policejním prezidentem plk. Mgr. Martinem Červíčkem. V rámci schůzky proběhla výměna informací o nelegální migraci v ČR a Srbsku. Gen. N. Banović seznámil policejního prezidenta o stavu příprav Srbska na vstup do schengenského prostoru a o opatřeních v boji proti informační kriminalitě. Policejní prezident informoval zástupce srbské návštěvy, že téma informační kriminality je jednou z hlavních priorit policie pro rok 2013.

vytisknout  e-mailem