Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Srážka chodce s vozidly

Frýdecko-Místecko: Policisté prověřují okolnosti nehody 

Dnes kolem půl šesté odpoledne došlo na silnici D 56 v katastru Sviadnova na Frýdecko-Místecku ke srážce chodce s vozidly.

K nehodě došlo ve směru na Frýdek-Místek v místě, kde je vzhledem ke stavebním pracím sveden provoz ze dvou do jednoho jízdního pruhu. Podle předběžných informací se měl po této frekventované komunikaci pohybovat chodec. Došlo ke střetu muže, který zřejmě silnici přecházel, s několika vozidly. Předběžně se jedná o tři osobní automobily. 

Chodec zraněný při nehodě byl předán do péče zdravotníků, kteří ho letecky transportovali do nemocnice. Případné požití alkoholických nápojů u řidičů vozidel policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami, výsledky tedy byly negativní. U chodce bude uvedené vzhledem ke zranění zjištěno dodatečně.

Policisté jsou stále na místě, šetří okolnosti dopravní nehody. Provádějí potřebnou dokumentaci a další úkony. Jedná se aktuálně také o úkony identifikační, neboť totožnost muže je prozatím neznámá.

Policisté usměrňovali rovněž dopravu. Vzhledem k nehodě byl směr na Frýdek-Místek neprůjezdný a policisté směřovali řidiče na objízdnou trasu, která vedla přes Sviadnov. Po 20. hodině byl provoz plně obnoven. 

por. Mgr. Soňa Štětínská
oddělení tisku, 13. listopadu 2020

vytisknout  e-mailem