Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Srazil kočárek

ORLICKOÚSTECKO - Obrovské štěstí v neštěstí měla rodina, která včera krátce po půl 4. odpoledne vyrazila na procházku s kočárkem. Řidiče, který vyjel z obce Koldín směrem na Choceň, oslnilo sluníčko a částí vozidla o kočárek zavadil. Jedno miminko zůstalo uvnitř kočárku, druhé vypadlo do travnaté porostu. 

kočárek - ilustračníkočárek - ilustračníV ten moment panovala nepopsatelná obava z toho, aby byla obě čtyřtýdenní miminka v pořádku. Na místo přijeli záchranáři, kteří novorozeňata zkontrolovali a událost zadokumentovali orlickoústečtí nehodáři. Alkohol byl vyloučen jak u řidiče automobilu, tak i u osoby, co kočárek vedla. Se zaviněním nehody se škodou vyčíslenou na 16.000 korun řidič souhlasil. Slečna, která kočárek vedla, šla s rodiči tak, jak ukládá zákon a to při levém okraji komunikace. Jelikož v době šetření na místě ještě nebylo jisté, zda ke zranění došlo či nikoliv, o vině a trestu bude rozhodovat správní orgán. Následné zprávy byly naštěstí dobré, ke zranění dětí nedošlo, díky čemuž ještě v ten den mohla být celá rodina doma pohromadě.

Pokud vás oslní slunce, ihned přizpůsobte rychlost jízdy. Nikdy nemůžete dopředu vědět, jaká je dopravní situace před vámi.

por. Mgr. Eva Maturová
tisková mluvčí
29. října 2021

vytisknout  e-mailem