Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Srazil cyklistu a z místa nehody ujel

KLADENSKO – Policie děkuje všímavému řidiči, který jel v době srážky kolem a vyšetřujícím policistům předal záběry z palubní kamery, kterou má umístěnou ve svém automobilu. 

Díky tomuto třiadvacetiletému muži z Mostu se podařilo ustanovit jedenatřicetiletého řidiče z Litoměřicka, který s nákladním vozidlem srazil čtyřiačtyřicetiletého cyklistu z Kladna.

Ke kolizi došlo 26. července 2019 po sedmé hodině večerní na silnici mezi obcemi Jeneč a Unhošť. Řidič nákladního vozidla DAF při jízdě po rovném úseku komunikace ve směru od obce Jeneč k obci Unhošť, nepřizpůsobil rychlost vozidla především rozhledovým poměrům, přičemž v době, kdy byl oslněn sluncem, nesnížil rychlostí jízdy, což vedlo k pozdní reakci na cyklistu jedoucího u pravého okraje vozovky ve stejném směru jízdy a narazil pravou přední částí vozidla do zadní části jeho jízdního kola.

Cyklista byl vlivem nárazu odhozen vpravo mimo komunikaci do travnatého příkopu. Šofér náklaďáku s vozidlem zastavil, zajistil si poškozené pravé zpětné zrcátko, a i když si byl vědom střetu s cyklistou, který v tu dobu ležel v příkopu zarostlém trávou, z místa DN odjel, aniž by jako řidič dopravního prostředku poskytl osobě, která při nehodě utrpěla újmu na zdraví, potřebnou pomoc.

Dopravní nehodu následně oznámil výše uvedený svědek a současně cyklista, který byl vozidlem rychlé záchranné služby převezen k ošetření do Oblastní nemocnice v Kladně. Zde bylo ošetřujícím lékařem zjištěno, že poškozený při kolizi utrpěl otřes mozku a mnohočetné pohmožděniny levé poloviny těla.

Řidič nákladního vozidla byl dohledán dopravními policisty na základě svědeckých výpovědí.

Následně se vyšetřovateli služby kriminální policie při podání vysvětlení doznal, že byl účastník dopravní nehody a potvrdil, že o střetu s cyklistou věděl a vědomě z místa odjel.

Ke zranění dalších osob nedošlo. Dechová zkouška u cyklisty byla provedena na místo přivolanou hlídkou Obvodního oddělení Unhošť s negativním výsledkem. Cyklista měl za jízdy na hlavě řádně upevněnou přilbu. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna.

Případ je prošetřován jako přečin neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku a nezodpovědnému řidiči hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí
P ČR Kladno
15. srpna 2019

vytisknout  e-mailem