Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Srazil chodce a ujel

VSETÍNSKO: Policisté řidiče vypátrali.  

Včera odpoledne obvinil policejní komisař sedmatřicetiletého muže z Pozděchova z trestných činů neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, jelikož srazil v Pozděchově chodce a z místa ujel, aniž by chodci poskytl pomoc a z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, protože usedl za volant, i když má zákaz řízení.
 
V pondělí o půl deváté večer projížděl sedmatřicetiletý řidič ve vozidle Citroën Xsara po silnici I/49 obcí Pozděchov. Při projíždění pravotočivé zatáčky ve směru do Prlova nezvládl na zasněžené vozovce řízení vozu, dostal smyk, přejel do protisměru a zadní částí vozu narazil zezadu do chodce, který po střetu skončil v příkopu. Řidič citroënu pokračoval v jízdě dál, aniž by se přesvědčil, jestli chodec nepotřebuje pomoc. Krátce po střetu pak sjel s autem vlevo mimo vozovku, ale podařilo se mu dostat zpět na silnici a jet dál směrem na Prlov. Čtyřiadvacetiletý chodec ihned vytočil linku 158. Na místo, kde čekali s mužem ještě další dva svědci, dorazili nejdříve hornolidečtí policisté, kteří už po cestě pátrali po vozidle, které muže srazilo. Po příjezdu na místo střetu přivolali rychlou záchrannou službu, která odvezla lehce zraněného čtyřiadvacetiletého místního muže do nemocnice na ošetření. Policisté se znovu vydali hledat auto, jež do muže narazilo. I když k vozidlu neměli zpočátku téměř žádné informace, bylo pátrání i díky místním občanům úspěšné. Kolegové našli poškozený citroën před rodinným domem v Pozděchově. Auto patří sedmatřicetiletému místnímu muži, který seděl v době střetu za volantem. Řidič se schovával doma.
 
Do Pozděchova vyjela kompletní kriminalistická výjezdová skupina, jejíž kriminalista řidiče pro podezření ze spáchání závažného trestného činu zadržel. Muž skončil v policejní cele, ještě předtím se však podrobil nejprve dechové zkoušce na alkohol, která byla pozitivní - kolegové mu naměřili něco přes jedno promile, a následně odběru krve v nemocnici. Zda byl muž pod vlivem alkoholu v době dopravní nehody, je předmětem dalšího šetření. Během vyšetřování dopravní nehody policisté zjistili, že muž neměl za volantem co dělat, jelikož má zákaz řízení.
 
Chodec, který šel správně po levé straně vozovky, měl s sebou rozsvícenou baterku a reflexní doplňky.
 
Včera odpoledne jsme zdraženého řidiče z policejní cely propustili. Předtím se podrobil výslechu a vyslechl si obvinění ze dvou trestných činů. Hrozí mu až pětiletý trest odnětí svobody.
 
 
31. prosince 2014, por. Mgr. Lenka Javorková
Odkazy do noveho okna

Střet s chodcem v Pozděchově

Střet s chodcem v Pozděchově 

Detailní náhled

Střet s chodcem v Pozděchově

Střet s chodcem v Pozděchově 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem