Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Sprejerství je trestný čin

KUTNOHORSKO - Žádáme veřejnost o spolupráci při pátrání . 

Dosud neznámý pachatel v pondělí 11. února 2019 od 07:00 hodin do 17:50 hodin v Uhlířských Janovicích v ulici Sladkovského na fasádě domu vytvořil černou barvou nečitelný nápis o velikosti 108 x 40 cm. Tímto jednáním vznikla poškozenému škoda ve výši 1.500,-Kč.

Policisté v této souvislosti žádají o pomoc. Pokud by občané mohli poskytnout jakoukoli informaci vedoucí k dopadení pachatele, nechť se obrátí na policejní oddělení v Uhlířských Janovicích nebo na telefon 974 875 720 nebo na bezplatnou telefonní linku 158.

K dalšímu opakovanému případu sprejerství došlo v obci Hlízov na Kutnohorsku. Dosud neznámý pachatel zde v době od 8. února do 10. února 2019 u garáže jednoho domu posprejoval fasádu žlutou barvou, na které vytvořil nečitelný nápis o rozměru 115 x 120 cm a v dalším případě posprejoval fasádu neobydleného domu žlutou a černou barvou. Celková způsobená škoda je kolem 30 tisíc korun.

Policisté v této souvislosti žádají o pomoc. Pokud by občané mohli poskytnout jakoukoli informaci vedoucí k dopadení pachatele, nechť se obrátí na policejní oddělení v Kutné Hoře nebo na telefon 974 875 700 nebo na bezplatnou telefonní linku 158.

Policisté z Kutnohorska mají od začátku roku nahlášeny do dnešního dne celkem pět případů nelegálně posprejovaných stěn, kontejnerů, věcí a stromů.

V roce 2018 bylo nahlášeno dvaadvacet případů, z toho ve třech případech pachatel stanul před soudem.

Vyšetřovatelé vyhodnocují i několik let staré malůvky, které pak případné podezřelé můžou usvědčit i z více činů.

Věk pachatelů, kteří se věnují sprejerství, se převážně pohybuje od 17 let do 24 let. Sprejerství je již od začátku trestný čin, a to bez ohledu na výši způsobené škody. Pachatelům za takové jednání hrozí mimo pokuty i rok vězení.

por. Mgr. Vendulka Marečková
tisková mluvčí
P ČR Kutná Hora
12. února 2019

vytisknout  e-mailem