Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Sprejera z Benátek nad Jizerou dopadli policisté

MLADOBOLESLAVSKO - Muž má na svém kontě nejméně 20 posprejovaných objektů 

Policisté z Benátek nad Jizerou dopadli sprejera přímo při činu, a to již koncem června tohoto roku. Důkladnou prací se jim ale podařilo spojit i dalších 20 případů, které má 28letý muž na svém kontě. Podle jeho "rukopisu", co se týče nápisů a provedení, začali policisté objasňovat další případy, a to i z minulých let, které má na svědomí stejný muž.

Sprejer si vybíral různé objekty, mosty, podchody, a to už od roku 2013. Od roku 2013 do roku 2016 posprejoval různobarevnými nápisy TRES hned pětkrát zeď podél cyklostezky k ulici Raabova a jednou zeď garáže v Benátkách nad Jizerou o velikosti téměř dva na tři metry.
K těmto případům se policistům muž doznal, nicméně v těchto případech ho nelze stíhat, jelikož již byly promlčeny a případy odloženy. 

Nasprejovanými nápisy TRES za poslední 3 roky (od roku 2019 do června 2021) muž nejméně ve čtrnácti případech "ozdobil" například protipovodňovou zeď, silniční most a především pak zdi podél cyklostezky. Ke všem svým dílům se doznal. Policisté mu proto sdělili podezření z přečinu poškození cizí věci, za což v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. 
V současné době však policisté stále čekají na znalecké posudky a až na základě jejich výsledků může být v celé věci rozhodnuto.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
23. listopadu 2021

vytisknout  e-mailem