Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Alkohol za volant nepatří

Policisté se zaměřili na kontrolu alkoholických nápojů u účastníků silničního provozu 

Policisté Krajského ředitelství policie Západočeského kraje se zaměřili ve dnech od 19. března do 22. března 2009 na území Plzeňského a Karlovarského kraje na požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek u účastníků silničního provozu.  
Dopravně bezpečnostní akce, jejímž cílem bylo snížit přetrvávající nekázeň účastníků silničního provozu a počet dopravních nehod na pozemních komunikacích, se zúčastnilo téměř 200 policistů.
 
Policisté zkontrolovali celkem 1375 motorových vozidel a zjistili 177 přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, za které uložili v blokovém řízení pokuty v celkové výši 52 900 korun a 24 přestupků oznámili správním orgánům. Nejčastějším prohřeškem řidičů bylo nepoužití bezpečnostních  pásů, a to celkem v 53 případech.  Ve dvou případech policisté zaznamenali nepoužití zádržných systémů, za což uložili pokuty v celkové výši 1 500 korun.
 
Tato dopravně bezpečnostní akce zaměřená na požívání alkoholických nápojů či jiných návykových látek opět prokázala, že poměrně hodně řidičů usedá za volant motorových vozidel pod vlivem alkoholu. Celkem v 15ti případech provedli policisté dechové zkoušky na přítomnost alkoholu v dechu s pozitivním výsledkem, přičemž nejvyšší naměřená hodnota dosáhla 2,34 promile alkoholu v dechu. Nejvíce řidičů pod vlivem alkoholu zaznamenali policisté na Chebsku a jižním Plzeňsku. Muži zákona na místě zadrželi řidičům jejich řidičská oprávnění a zakázali jim další jízdu.
 
V dopravně bezpečnostních akcích tohoto charakteru budou policisté i nadále pokračovat.

vytisknout  e-mailem