Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Víkend na silnicích

RYCHNOVSKO - Dva divočáci pod koly kamionu 

Alkohol za volantem
Další řidič, který za volant usedl pod vlivem alkoholu, neunikl rychnovským policistům. Osmapadesátiletého muže, jedoucího ve voze zn. Toyota Corolla z Rychnova nad Kněžnou směrem na Vamberk, zastavila v pátek v 21:40 hlídka místních policistů. Běžná silniční kontrola znamenala stop jeho další jízdě. Muži zákona totiž u řidiče při dechové zkoušce naměřili 1,82 promile alkoholu v dechu. Na místě mu zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Řidič je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až roční nepodmíněný trest.

Střet ze zvěří
Dva divočáci zkomplikovali jízdu devětatřicetiletému řidiči z Jeseníku. V sobotu krátce po desáté hodině večerní mu na silnici mezi obcemi Čestice a Častolovice pár vběhl přímo pod kola nákladního vozidla zn. DAF s návěsem. Přes intenzivní brzdění řidič už nedokázal střetu zabránit. Obě zvířata byla na místě mrtvá. Škoda na voze je vyčíslena na 70.000 korun.
Policie ČR varuje řidiče - S výskytem zvěře musíte počítat hlavně v noci, kdy provoz na silnicích ustává a zvířata naopak ožívají. Zvířata mají velkou tendenci pohybovat se rovněž za svítání a za soumraku. Aktivní jsou zejména v době páření v říjnu až prosinci.
Předvídat výskyt zvířat musíte zejména na úsecích, kde jsou lesy, pole, mezi obcemi či na "okresních" silnicích, kde je provoz v noci minimální. Na zvýšenou frekvenci pohybu divoké zvěře nejčastěji upozorňuje výstražná dopravní značka "Zvěř" Ve speciálních případech se používají značky ohroženého živočicha nebo značka "Jiné nebezpečí" s vyobrazením příslušného druhu (například žába).
Statistika
V letošním roce policisté na Rychnovsku doposud zaevidovali 36 dopravních nehod, kdy došlo ke střetu se zvěří, což je o 7 více než v roce 2010. V měsíci září došlo ke 3 dopravním nehodám tohoto charakteru, o 1 víc než v roce předchozím.

por. Mgr. Alena Kacálková
3. října 2011 v 14:00

Odkazy do noveho okna

DN 2.10.2011

DN 2.10.2011 

Detailní náhled

DN 2.10.2011

DN 2.10.2011 

Detailní náhled

DN 2.10.2011

DN 2.10.2011 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem