Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Zachránil život

KRAJ – Muž byl oceněn za svůj aktivní přístup a pomoc při řešení násilné trestné činnosti a záchranu života 

Ve čtvrtek 25. ledna 2018 v prostorách Územního odboru Kladno ocenil náměstek ředitele krajského ředitelství policie Středočeského kraje pro SKPV plk. Ing. Jan Krejčí společně s vedoucím Územního odboru Kladno plk. Ing. Bc.  Václavem Hatlmanem pana Zdeňka Trejbala, který svým aktivním přístupem pomohl zachránil napadenému muži život.
Dne 27. září 2017 došlo ve večerních hodinách v prostorách čerpací stanice k fyzické potyčce mezi dvěma muži. Útočník připraveným nožem napadl poškozeného muže, s úmyslem jej usmrtit a to tak, že si předem své jednání naplánoval. Muži pak způsobil mnoho bodnořezných ran, které ho ohrožovaly na životě. Pan Zdeněk Trejbal, který se na čerpací stanici vrátil a celého incidentu si všiml, svým rozhodným zapojením do potyčky zamezil pokračování útoku od agresora. Následně se pan Trejbal ujal péče o poškozeného, kdy mu poskytl první pomoc, poté, co ho vyvedl ven z prostor čerpací stanice a staral se o něj až do příjezdu zdravotnické záchranné služby. Útočníka následně vyzval, ať zůstane na místě a vyčká do příjezdu Policie ČR.
Zástupci vedení středočeské policie tak alespoň touto cestou chtěli poděkovat a ocenit pana Zdeňka Trejbala a vyslovit mu úctu a respekt za to, že se zachoval statečně a svým aktivním přístupem zachránil muži život.

por. Mgr. Pavel Truxa
tiskový mluvčí
26. ledna 2018

Odkazy do noveho okna

1 ocenění

1 ocenění 

Detailní náhled

2 ocenění

2 ocenění 

Detailní náhled

3 ocenění

3 ocenění 

Detailní náhled

4 ocenění

4 ocenění 

Detailní náhled

5 ocenění

5 ocenění 

Detailní náhled

6 ocenění

6 ocenění 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem