Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Výsledky z velikonoční dopravně bezpečnostní akce

KRAJ - Velikonoce se obešly bez větších komplikací. 

Středočeští policisté se zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce, která začala ve středu 28. března a skončila v pondělí 2. dubna 2018. Policisté se s ohledem na uplynulé roky snažili ovlivnit nekázeň účastníků silničního provozu a snížit tak nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti právě v tomto období. Zaměřili se především na kontrolu dodržování nejvyšší dovolené rychlosti, způsobu jízdy, dodržování pravidel na železničních přejezdech, technické stavy vozidel a v neposlední řadě se zaměřili na jízdu pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek.

Do této akce se na území Středočeského kraje zapojilo celkem 432 policistů ze služby dopravní a pořádkové policie, kteří zkontrolovali bezmála 5043 vozidel. Při kontrolách zjistili celkem 887 přestupků, z nichž 825 vyřešili na místě uložením blokové pokuty, zbylé přestupky v počtu 62 oznámili policisté příslušnému správnímu orgánu. Policisté uložili pokuty ve výši 297 600 korun. Jednalo se především o přestupky týkající se porušení rychlosti, nepoužití bezpečnostních pásů a zádržného systému, nevyhovující technický stav vozidla, vozidla bez dálniční známky nebo také jízda pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Řidičů pod vlivem alkoholu bylo celkem osm, přičemž u sedmi z nich se jednalo o přestupky, u jednoho již o trestný čin. Odhaleno bylo také sedm řidičů, kteří užili jinou návykovou látku.

Zjištěné přestupky:
-    Nevyhovující technický stav vozidla                  180
-    Nedodržení stanovené rychlosti                         146
-    Nepoužití bezpečnostních pásů                         126
-    Vozidla bez dálniční známky                                 50
-    Požití alkoholických nápojů (přestupky)              11
-    Nepoužití zádržného systému                                4
-    Přestupky na železničních přejezdech                  3

Policisté během probíhající dopravně bezpečnostní akce vypátrali 3 osoby, které byly hledané či pohřešované a kromě těch zjistili také 3 pachatele trestné činnosti.

Středočeští policisté se budou i v následujících měsících věnovat kontrolám na pozemních komunikacích a zajišťovat tak bezpečnost a plynulost silničního provozu.

nprap. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Rakovník
6. dubna 2018

vytisknout  e-mailem