Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Rychlý, se zbytkovým alkoholem

Intenzivní dohled na bezpečnost v silničním provozu Velikonocemi neskončil. 

Policisté na Mladoboleslavsku pokračují v intenzivních dopravně bezpečnostních akcích. Cílem je maximálně eliminovat na silnicích závažná porušení pravidel, která mohou vést k nehodám s vážnými následky.
V úterý policisté zkontrolovali téměř 150 vozidel a jejich řidičů. Zjistili devatenáct přestupků, přičemž dva budou řešeny oznámením na magistrát. Za ostatní uložili policisté pokuty za téměř šestnáct tisíc korun. Osm řidičů překročilo maximální povolenou rychlost, čtyři vozidla byla v nevyhovujícím technickém stavu, dva řidiči nebyli řádně připoutáni bezpečnostními pásy a několik řidičů nemělo v pořádku předepsané doklady.
Ne zrovna pozitivním lídrem byl řidič Škody Octavia. Tomu kolem půl jedenácté dopoledne policisté v Klášteře Hradišti nad Jizerou naměřili v obci rychlost 71 km/hod. a navíc při dechové zkoušce nadýchal kolem dvou desetin promile alkoholu. Sám přiznal, že večer požil alkohol a zřejmě se tedy jednalo o zbytek z předešlého dne. Oba přestupky – překročení rychlosti i řízení pod vlivem alkoholu - budou oznámeny na magistrát. Policisté budou v obdobných akcích pokračovat i nadále.
Ještě do konce týdne máte možnost se v obchodním centru Olympia v Mladé Boleslavi zastavit u výstavy „Několik vteřin pro živost“, kde na autentických fotografiích z nehod jsou vidět možné následky neopatrnosti za volantem.

komisař Bc. Ladislav Mareš

27. 4. 2011

vytisknout  e-mailem