Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Přehrada Vrchlice není určena veřejnosti

Dne 22. června 2010 proběhlo na policejním oddělení ve Zbraslavicích jednání v souvislosti s provozem přehrady Vrchlice. 

ze zasedáníze zasedání

    Podle Ing. Luďka Rederera, vedoucího referátu kvality vody v nádržích, Odboru péče o vodní zdroje, st. Podniku Povodí Labe, se jedná o jediný zdroj pitné vody v této lokalitě a s vědomím toho je také potřeba s ním nakládat. Okolí tohoto vodního díla je zaštiťováno celkem dvěma ochrannými pásmy, která jsou viditelně po celém obvodu označena upozorňujícími tabulkami. Do I. Ochranného pásma, které je v bezprostřední blízkosti vodní plochy je pak vstup zcela zakázán. Nově to nyní upravuje (kromě stále platného nařízení) i zákon č. 150/2010 (tzv. Vodní zákon) v § 30 odst. 7,8, který nabyde účinnosti od 1. 8. 2010. S cílem důsledně chránit zdroj pitné vody a s vědomím platné legislativy, která tuto problematiku upravuje, pan Rederer oslovil policii s žádostí o spolupráci. Na obvodním oddělení ve Zbraslavicích se proto setkal s vedoucí územního odboru kutnohorské policie plk. JUDr. Blankou Matějů, kpt. Mgr. Jiřím Varhulíkem, pracovníkem preventivně informační skupiny nprap. Danielem Votroubkem a vedoucím tohoto oddělení npor. Bc. Jaroslavem Petránkem. Uvedl, že ostrahu Vrchlice bude provádět najatá bezpečnostní agentura a to jak v denní době, tak i v nočních hodinách. Její pracovníci se budou zaměřovat zejména na porušování zákazu vstupu do vyznačeného okolí přehrady, kde je samozřejmě zákaz koupání a rybolovu. S policií přímo na místě dohodli konkrétní formy společného postupu a spolupráce a předali na sebe kontakty.
    Veřejnost proto na tento stav upozorňujeme a žádáme, aby respektovali stanovenou nedotknutelnost ochranného pásma uvedeného vodního díla.  

 

vytisknout  e-mailem