Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Pachatelé loupežného přepadení byli dopadeni

Trojice násilníků skončila za mřížemi 

      Koncem měsíce června loňského roku byli v rodinném domě, v obci nedaleko Neratovic, ve večerních hodinách, přepadeni dva senioři.
      Přes otevřené okno vnikla do domu trojice pachatelů, z nichž jeden byl maskován punčochou. Tento následně tehdy osmdesátiletou ženu spoutal lepicí páskou v křesle obývacího pokoje. Poté ženu vyzval, aby nedělala hluk a zeptal se jí, kde jsou další obyvatelé domu. Nezvaní hosté poté našli tehdy osmaosmdesátiletého muže v zadním pokoji nemovitosti. Na překvapeného muže začali křičet, aby jim vydal finanční hotovost. Tento jim odpověděl, že žádné peníze nemá. Násilníci začali prohledávat dům, přičemž našli peněženku a z této vzali částku 4.000,-Kč. To se jim však zdálo málo. Jeden z pachatelů následně svlékl přepadeného seniora a odvedl nahého muže do obývacího pokoje. Zde napadený ukázal na místo, kde byly uloženy dvě vkladní knížky. Agresoři tuto kořist odmítli, svlečeného muže odvlekli do ložnice, kde ho následně fyzicky napadli. Přitom stále požadovali peníze a vyhrožovali, že pokud je nedostanou, oba napadené zastřelí. Spoutaná žena lupiče prosila, aby je nechali na pokoji a dále jim sdělila, že muž je nemocný. Jeden z trojice pokračoval v prohledávání všech místností domu. Jeho pozornosti neušly skříně, police, zásuvky,    přičemž vyhazoval oblečení a předměty na podlahu a ze stolku shodil televizor. Poškozenému nadále vyhrožoval, že pokud nedostane peníze, způsobí mu těžkou újmu na zdraví.
      Z domu si nakonec jeden ze zlodějů odnesl pouze mobilní telefon, který ležel na stolku. Když násilníci žádné další peníze nenašli, vyvlekli seniora, nahého a bez bot z domu. Ženu nechali svázanou v pokoji, v domě zhasli, zavřeli vchodové dveře a poškodili klíč v zámku z vnější strany. Napadený senior byl otřesen a to co se dělo před domem, již nevnímal. Byl nalezen až o několik domů dál, kde klepal na dveře a žádal sousedy o pomoc. Spoutaná žena se po chvíli zbavila pout a dostala se z domu. Následně se vydala hledat muže, se kterým se setkala u sousedů.
      Na místo se dostavili policisté, kteří začali neprodleně celý případ vyšetřovat. Povedlo se jim zjistit přibližný popis pachatelů skutku a rozběhlo se pátrání po těchto osobách a další úkony směřující k objasnění uvedeného skutku. Na místě nebylo zjištěno, že muži byli ozbrojeni. V průběhu dlouhého a složitého vyšetřování se nakonec mělnickým kriminalistům podařilo získat indicie, které je dovedly až k trojici pachatelů výše popsaného činu. Jedná se o tři muže ze severních Čech ve věku osmadvacet, čtyřiatřicet a čtyřiapadesát let. V průběhu měsíce července letošního roku byli dva starší z nich policisty zadrženi. Nejmladší z trojice si v současné době odpykává trest odnětí svobody, za své předcházející prohřešky.
      Policejní vyšetřovatel zahájil trestní stíhání trojice násilníků pro trestné činy loupeže a porušování domovní svobody ve spolupachatelství, za které je možno uložit trest odnětí svobody až na deset let. Zadržení muži následně putovali do vazební věznice, kde pravděpodobně vyčkají až do vynesení rozsudku.

vytisknout  e-mailem