Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Zloděj bude asi rybář

BEROUNSKO – Zabezpečte si svůj bytový dům. 

Berounští policisté prošetřují vloupání do sklepní kóje v Berouně v ulici Košťálkova. Neznámý pachatel tam během uplynulého víkendu vnikl do bytového domu a z jedné ze sklepních kójí zde odcizil rybářské náčiní v celkové hodnotě jedenáct tisíc korun.

Konkrétně se v době od 18:00 hodin dne 4. září 2021 do 08:00 hodin dne 5. září 2021 nezjištěným způsobem dostal do výše zmiňovaného bytového domu, kde vnikl do volně přístupné místnosti se sklepními kójemi a u jedné z nich vytrhl očko petlice a odnesl si uvedené vybavení. Poškozením způsobil škodu ve výši 100,- Kč.

Případ je prošetřován jako přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody a pachateli hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

Aby se podařilo pachatele vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedené nemovitosti v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Beroun, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 872 700. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Děkujeme za spolupráci.

Rady, jak předejít krádežím ze společných prostor domu:

  • Sklepní kóje, suterénní prostory i balkony mějte řádně zabezpečeny vhodnými dveřmi (nejlépe plné, venkovní, z pevných materiálů) s pevnými zabezpečovacími klikami a kvalitními bezpečnostními zamykacími systémy.
  • Přístupovou cestu k těmto prostorám vždy zamykejte.
  • V místnosti, která slouží jako úschovna kol, zabudujte stojan, nebo jiný systém zajištění, ke kterému se budou kola a další vybavení napevno připevňovat.
  • Máte-li ve skladovacích prostorech okna, je třeba je opatřit mechanickými zábranami, jako jsou mříže, nebo uzamykatelné okenice.
  • Domluvte se se všemi obyvateli domu na řádném uzamykání všech vstupních dveří do domu a nevpouštějte do objektu cizí osoby.

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
9. září 2021

vytisknout  e-mailem