Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Záchrana života

BEROUNSKO – Policisté zastavili muži krvácení poté, co se bodl nožem. 

V půlce října v nočních hodinách vyslal operační důstojník hlídku z berounského obvodního oddělení, prap. Františka Vodičku a nstržm. Rostislava Šimka, do Chyňavy, kde se měl dle oznamovatelky nacházet muž s krvácejícím zraněním, které si způsobil bodnutím nožem do horní části těla.

Policisté přijeli na místo události za několik minut, kde skutečně uvnitř chaty klečel na zemi v tratolišti krve muž s nožem. Hlídka nejdříve zajistila nůž do bezpečného prostoru a okamžitě zahájila u zraněného první pomoc. 

Sehraná dvojice policistů si bez váhání rozdělila role, kdy nstržm. Rostislav Šimek držel poškozeného v lehkém záklonu hlavy, aby měl průchozí dýchací cesty a po celou dobu s ním komunikoval, zatímco prap. František Vodička přiložil zraněnému obvazový materiál na bodnořeznou ránu a místo stlačoval, aby zastavil krvácení. 

Po příjezdu Zdravotnické záchranné služby si tato muže od policistů převzala do své péče a transportovala jej do nemocnice.

A proč vůbec k takovému jednání došlo? Muži neublížila žádná jiná osoba, on sám takto zareagoval na bezvýchodnou situaci, do které se dostal… Obdržel totiž informaci o nedoplatku za energie v řádu několika desítek tisíc korun.

Díky včasnému příjezdu a okamžitě poskytnuté první pomoci od zasahujících policistů, se podařilo muži krvácení zastavit a tím mu tak zachránit život.


por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
26. listopadu 2023

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem