Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Rozsáhlá dopravní akce o prvním prázdninovém víkendu

BEROUNSKO – Berounští policisté v rámci víkendové dopravní akce zaznamenali jednadvacet přestupků v dopravě. 

Policisté z územního odboru Beroun se zapojili do celorepublikové dopravní akce, která probíhala v průběhu víkendových dní od pátku 26. června do neděle 28. června 2020 po celém území České republiky. Berounští policisté se tohoto dopravního opatření zúčastnili ve dvou dnech, a to v pátek a v sobotu. Do akce bylo celkem nasazeno dvaadvacet policistů pro výkon služby dohlížejících na pozemních komunikacích berounského okresu.

Celá rozsáhlá dopravně bezpečnostní akce byla tentokrát zaměřena především na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči dopravních prostředků před jízdou a i v průběhu jízdy, dále na používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, dodržování rychlosti, způsobu jízdy, na dodržování stanovené rychlosti a dodržování pravidel na železničních přejezdech, telefonování za jízdy, kontrolu technického stavu motorových vozidel, kontrolu předepsaných dokladů, případně kontrolu dodržování dalších obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Při dopravní akci nebylo opomenuto ani na ostatní účastníky silničního provozu, a to na cyklisty a chodce.

Při kontrolní činnosti v rámci dopravního opatření policisté kontrolovali nejen dodržování předpisů týkajících se bezpečnosti v silničním provozu, ale také na pátrání po osobách a na kontroly po odcizených vozidlech a věcech.

Policisté při výkonu služby dohlíželi na plynulost a bezpečnost na pozemních komunikacích, jejichž hlavním cílem při této dopravně bezpečnostní akci bylo snížit závažná porušení pravidel silničního provozu, neboť neukázněnost a nedisciplinovanost některých řidičů je v mnoha případech velkou příčinou řady zbytečných kolizí na našich silnicích a některé vedou až k vážným dopravním nehodám.

Berounští policisté v rámci této prázdninové víkendové dopravní akce zkontrolovali celkem 51 motorových vozidel. Po dobu provádění kontrolní činnosti bylo zjištěno celkem 21 přestupků, z nichž  bylo 20 vyřešeno uložením blokové pokuty na místě v celkové výši 15 300,- Kč a  dále 1 přestupek byl oznámen správním orgánům.

Nejčastějšími dopravními přestupky bylo v 15 případech nedodržení rychlosti, nevyhovující technický stav byl ve 3 případech, 1 řidič nepoužil bezpečnostní pásy, 1 usedl za volant pod vlivem alkoholu.

V průběhu dopravně bezpečnostní akce byly policejní hlídky rozmístěny na vytipovaných pevných stanovištích po celém území berounského okresu, kde vykonávaly kontrolní činnost. Do dopravního opatření byly nasazeny i pohyblivé motorizované policejní hlídky, které monitorovaly pohyb všech účastníků silničního provozu. Celá akce probíhala v různých časových intervalech.

V těchto dopravních akcích podobného charakteru budou berounští policisté nadále pokračovat i v čase přicházejících víkendových dní.

nprap. Jana Šteinerová
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
30. června 2020

Odkazy do noveho okna

DBA Berounsko

DBA Berounsko 

Detailní náhled

DBA Berounsko

DBA Berounsko 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem