Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Podnapilý řidič převrátil vozidlo na střechu

BEROUNSKO – Jízdy řidičů posilněných alkoholem jsou nebezpečné a riskantní. 

Ve večerních hodinách dne 23. února 2021 vyjížděli policisté berounského dopravního inspektorátu k dopravní nehodě, která se stala v obci Hostomice na silnici II. třídy v Dobříšské ulici.

Řidič osobního vozidla tovární značky Ford nezvládl řízení ve směru jízdy od obce Dobříš k centru obce Hostomice a dostal smyk. Následně vozidlo vjelo mimo pozemní komunikaci, kde prorazilo drátěné oplocení a pravou částí se střetlo s jehličnatým stromem. Po nárazu se vozidlo převrátilo na střechu. Ve vozidle cestovala dvoučlenná posádka. Jednadvacetiletá spolujezdkyně utrpěla zranění lehčího charakteru a byla z místa dopravní nehody převezena posádkou ZZS do hořovické nemocnice. Žádné jiné osoby nebyly zraněny.

Policisté vyzvali řidiče osobního vozidla k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel a k dechové zkoušce. Policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem vozidla je dvaadvacetiletý muž z Berounska a výsledek dechové zkoušky byl pozitivní s naměřenou hodnotou 1,61 promile alkoholu v dechu. Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na částku 80 000,-Kč.

Policisté nyní případ prošetřují a řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tento skutek mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši až 3 roky. 

Berounští policisté nyní prošetřují další dva řidiče, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu.

Dne 24. února 2021 bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, kterého se dopustil šestapadesátiletý řidič v osobním vozidle Škoda Felicie dne 12. února letošního roku v dopoledních hodinách, kdy byl vzhledem k překročení rychlosti v obci Libomyšl zastaven policejní hlídkou ke kontrole. Při dechové zkoušce byla u řidiče naměřena hodnota 1,34 promile v dechu. Podezřelému muži byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda. Za toto protiprávní jednání hrozí muži trest odnětí svobody ve výši až 1 rok.

Taktéž ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykových látek bylo dne 23. února 2021 sděleno podezření dvacetiletému muži z Prahy, který dne 6. února 2021 v obci Beroun ve směru jízdy na obec Tetín, projížděl ulicemi Koněpruská a Plzeňská a na kruhovém objezdu najel na pravý okraj vozovky a poté na obrubník a travnatý povrch. Následně se osobní vozidlo tovární značky Honda zastavilo o kovové zábradlí a došlo k poškození. Řidič z místa dopravní nehody ujel. V prostoru čerpací stanice se podezřelého vozidla povšimla hlídka městských strážníků.  Na místo byli přivolání policisté obvodního oddělení Beroun, kteří provedli dechovou zkoušku. Naměřená hodnota byla ve výši 2.30 promile alkoholu v dechu. Předběžná škoda činí 40 000,-Kč. Za tento skutek hrozí podezřelému muži maximální trest odnětí svobody až na 3 roky.

Alkohol za volant nepatří

Jak ukazují výzkumy, alkohol se podepisuje na způsobu řízení. Již při překročení hranice půl promile začíná převažovat negativní vliv na lidský organismus. Člověk se stává apatickým, snadno upadá do depresí a je celkově v útlumu. Alkohol i drogy za volantem zvyšuje nejenom agresivitu a přeceňování řidičských schopností, ale má výrazný vliv na periferní vidění. Zvýšená míra v krvi řidiče způsobuje tunelové vidění.

Do alkoholové pasti se přitom zdaleka nemusí dostat člověk, který usedne za volant bezprostředně po konzumaci alkoholu. Stejně zrádný a nebezpečný je tzv. zbytkový alkohol. Pro ten je charakteristické omezené vnímání. Řidič snadno něco přehlédne, je v útlumu, má opožděné reakce.

nprap. Jana Šteinerová
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
25. února 2021

Odkazy do noveho okna

Dopravní nehoda v Berouně

Dopravní nehoda v Berouně 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem