Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Kriminalisté obvinili pachatele několika krádeží

BEROUNSKO – Nejčastěji navštěvoval berounská staveniště, z nichž kradl nejen vozidla 

Berounským kriminalistům se podařilo objasnit případy krádeží, kterých se dopouštěl v období od konce června do konce července letošního roku 39letý muž. 

Ten v prvním případě vstoupil v nočních hodinách z 21. na 22. června na staveniště v Nepilově ulici v Berouně, kde nejprve odklonil bezpečnostní kameru a poté odcizil z volně přístupného pozemku 1 elektro motor k silu pro sádrové omítky a 10 pětadvacetikolových kbelíků sádrové omítky. Odcizené věci naložil do předem připraveného auta a odvezl je. Tímto jednáním způsobil škodu za nejméně 55 tisíc korun.

Dalším staveništěm, které 39letý zloděj navštívil, bylo v ulici Na Dražkách. Tam v době od 18. do 20. července demontoval dvoumetrové oplocení, přes které vnikl na pozemek a poté z něj odcizil vozidlo multicar v hodnotě okolo 80 tisíc korun. 

Na totéž místo se vrátil v dalších dnech, kdy opět demontoval plot vysoký 2 metry. Tentokrát nebyl zcela úspěšný. Pokusil se odcizit zaparkovaný pracovní stroj JCB v hodnotě za více než 1 milion korun, u něhož se po vytrhnutí spínací skříňky pokoušel nastartovat, což se mu ale naštěstí nepodařilo. 

Na závěr měsíce, v nočních hodinách z 25. na 26. července, odcizil z parkoviště v ulici Branislavova osobní vozidlo Škoda Rapid v hodnotě za 270 tisíc, kterým odjel do Srbska. Tam ho kriminalisté společně dopadli, zadrželi a převezli na oddělení k dalším služebním úkonům.

Po výsleších a dalších úkonech vyšetřovatelka služby kriminální policie a vyšetřování zahájila proti 39letému muži trestní stíhání a obvinila ho ze spáchání zločinu krádeže, spáchaného dílem dokonaným a dílem ve stádiu pokusu.

Obviněnému v případě odsouzení hrozí trest odnětím svobody na 2 roky až 8 let.

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
2. srpna 2022

vytisknout  e-mailem