Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Alkohol za volant nepatří

BEROUNSKO – Policisté u řidiče zjistili pozitivní dechovou zkoušku necelé dvě promile alkoholu. 

Dne 27. července 2020 v nočních hodinách policisté obvodního oddělení Hořovice při provádění výkonu služby na pozemních komunikacích v ulici Sklenářka v obci Hořovice zastavili ke kontrole osobní vozidlo tovární značky VW Touran.

Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel a k dechové zkoušce. Policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem je cizí státní příslušník ve věku šestatřicet let. Dechová zkouška u řidiče byla s pozitivním výsledkem a naměřená hodnota byla ve výši 1,88 promile alkoholu v dechu. Další lékařské vyšetření s odběrem biologického materiálu řidič odmítl. Policisté podezřelému muži zadrželi řidičský průkaz.

Policisté případ prošetřují a muž je nyní za své protiprávní jednání podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Z a tento skutek hrozí podezřelému maximální trest odnětí svobody ve výši až 1 rok.

Policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Tito řidiči jsou nebezpeční a svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích. 

nprap. Jana Šteinerová
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
29. července 2020

vytisknout  e-mailem