Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Auto není trezor

„Auto není trezor“, tento projekt byl realizován 

auto není trezor.jpg auto není trezor.jpg
      již v roce 2002. Důvodem projektu je neustále narůstající kriminalita na úseku krádeží věcí z motorových vozidel.
     Podstatou je názorná a jednoznačně pochopitelná informační tabule s nápisem „Vaše auto není trezor“. Střední část tabule pokrývá silueta automobilu s vyobrazením symbolů zcizovaných předmětů, ty jsou navíc přeškrtnuty červeným křížem, což symbolizuje jejich nežádoucí umístění ve vozidle. Tabule má reflexní úpravu a je schválena jako dodatková tabule.
     Tabule by měla upozornit řidiče, že mohou svým jednáním podstatným způsobem ovlivnit, aby se právě jejich vozidlo nestalo předmětem zájmu zlodějů. Kromě řádně zajištěného vozidla, by mělo být základním pravidlem každého řidiče, aby před opuštěním automobilu zkontroloval, zda v něm nejsou na zvenčí viditelných místech vystaveny hodnotné předměty. Každý takový předmět viditelně umístěný ve vozidle působí na pachatele jako magnet a vozidlo pak nemusí ochránit ani to, že je zaparkováno na frekventovaném a dobře osvětleném místě.
     Policie tipuje místa na okrese, kde dochází k nejčastějším vloupáním do motorových vozidel, na kterých by bylo vhodné umístit tyto informační tabule. Jedná se zejména o větší parkovací plochy v centrech měst, parkoviště u obchodní domů a u kulturních památek.

vytisknout  e-mailem