Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Jihomoravští policisté odhalují stále více převaděčů

KRAJ: AKTUALIZACE 28. 9. V 16:45 hod. - Namátkové kontroly v blízkosti hranic budou intenzivnější. 

AKTUALIZACE čtvrtek 28. září 2023 v 16:45hodin

Dopolední kontrola dodávky s maďarskou registrační značkou na bývalém hraničním přechodu v Lanžhotě přinesla zajímavý výsledek. Ve vozidle se tísnilo vedle řidiče dalších pětadvacet osob, z toho pět dětí. Vyjma jednoho Afghánce všichni uvedli, že pochází z Turecka.
Při kontrole podezřelé dodávky Opel s německou registrační značkou projíždějící odpoledne stejným místem hlídka cizinecké policie zjistila, že devětadvacetiletý Syřan přepravuje ve vozidle dalších sedmnáct krajanů bez potřebných dokladů.

V posledních měsících se během namátkových kontrol v Jihomoravském kraji výrazně zvýšily počty zachycených migrantů. Oproti měsícům v počátku letošního roku (v lednu jsme odhalili 35 běženců) dosáhly počty zajištěných migrantů v září téměř desetinásobku (292 zajištěných cizinců za měsíc). Oproti minulému roku se policistům podařilo zadržet také větší množství převaděčů. O tom, že policisté problematice věnují patřičnou pozornost, svědčí i to, že letos odhalili už 89 převaděčů oproti loňským 73. Na podzimní nárůst tranzitní migrace policisté reagují aktuálním zintenzivněním namátkových kontrol v blízkosti hranic.

por. David Chaloupka, 27. září 2023

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem