Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Dušičky

KRAJ: Hladký průběh uctění Památky zesnulých budou zajišťovat dopravní i pořádkoví policisté. 

Na tzv. dušičkové období se každoročně připravují i jihomoravští policisté. Hlavní komplikací bývá zejména zvýšený provoz a pohyb svátečních řidičů na silnicích. Z tohoto důvodu bude posílen výkon služby dopravních policistů, kteří se budou maximálně snažit zajišťovat bezpečnost a plynulost silničního provozu, a to hlavně v okolí velkých hřbitovů.

Řidiče žádáme o trpělivost a ohleduplnost vůči ostatním účastníkům silničního provozu a současně, aby plně respektovali pokynů policejních hlídek.

S uctěním Památky zesnulých bohužel často souvisí i nárůst majetkové trestné činnosti. Posíleny proto budou i hlídky pořádkové služby, které se zaměří zejména na bezpečnost na hřbitovech, kde nezřídka dochází ke krádežím ať už kapesním, tak i odložených věcí. Nejrizikovějším místem je Ústřední hřbitov v Brně, kde je vysoká koncentrace návštěvníků.

Policisté neopomenou monitorovat také přilehlá parkoviště, aby eliminovali případné krádeže věcí ze zaparkovaných vozidel, ale upozorňujeme návštěvníky, aby se drželi hesla "Auto není trezor!" a nenechávali ve svých vozech cennosti.

Při pohybu po areálu hřbitova by návštěvníci měli být obezřetní a hlídat si své osobní věci. V žádném případě není vhodné odkládat si kabelky s cennostmi a nechávat je bez dozoru. Dnes policisté z Oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Jmk společně se strážníky Městské policie  upozorňují návštěvníky přímo na Ústředním hřbitově v Brně.

nprap. Petra Hrůzová, 31. října 2018

Odkazy do noveho okna

1 dusicky Brno (1)

1 dusicky Brno (1) 

Detailní náhled

3 dusicky Brno (3)

3 dusicky Brno (3) 

Detailní náhled

2 dusicky Brno (2)

2 dusicky Brno (2) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem