Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Žhář dopaden

České Budějovice – Indicie a poznatky dovedly českobudějovické kriminalisty k osobě 23letého muže z Českobudějovicka, který má na svědomí nejméně 15 případů úmyslných zapálení kontejnerů na odpad. Svým nezákonným jednáním tak způsobil celkovou škodu poškozením ve výši nejméně 68.400 korun.  

Pachatele, který v době od 23.04.2008 do 06.03.2009 nejméně v 15ti případech úmyslně, za pomoci nedopalků cigaret, zakládal požáry kontejnerů na různých místech v krajském městě, již českobudějovičtí kriminalisté znají. Je jím 23letý muž Českobudějovicka, který není policistům neznámý. Pro obdobnou trestnou činnost byl již v minulosti pravomocně odsouzen a potrestán.
Na základě zjištěných a odůvodněných skutečností bylo dnešního dne komisařem Služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru v Českých Budějovicích vůči 23letému muži zahájeno trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci de § 257 odst. 1 trestního zákona. Trestní stíhání je vedeno na svobodě. V případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok nebo peněžitý trest.

vytisknout  e-mailem