Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Smrt na silnici

Prachatice - Dopravní nehoda si vyžádala jedno smrtelné a tři těžká zranění.  

DN Pěčnov3.jpg DN Pěčnov3.jpg
Dne 28. 3. 2009 kolem 16:55 hodiny došlo na křižovatce u obce Pěčnov na Prachaticku (silnice II. třídy číslo 154) k tragické dopravní neghodě, která si vyžádala jedno smrtelné a tři těžká zranění.
Dopravní nehodu zavinila řidička (61 let) osobního automobilu Seat Ibiza, která jela po silnici III. třídy ve směru Chlumany – Pečnov směrem ke křižovatce čtyřramenné s hlavní silnicí II třídy číslo 145. Nerespektovala svislou dopravní značku P6 " STŮJ, dej přednost v jízdě " a při vjíždění do křižovatky na hlavní silnici, nedala přednost projíždějícímu osobnímu automobilu Audi A4 jedoucímu ve směru Husinec - Kosmo. Došlo ke střetu přední části vozidla Audi A4 s levou přední částí vozidla Seat Ibiza v důsledku čehož došlo ke smrtelnému zranění řidičky Seat Ibiza a dále došlo k těžké újmě na zdraví spolujezdce (66 let) sedícího vedle řidičky a k těžké újmě na zdraví spolujezdkyně (64 let) sedící na zadních sedadlech vozidla Seat Ibiza, kdy u obou doba léčení přesáhne délku nejméně 6 týdnů. Dále došlo k těžké újmě na zdraví u řidiče (42 let) vozidla Audi A4 s dobou léčení přesahující nejméně 6 týdnů. Škoda na osobním automobilu Seat Ibiza byla vyčíslena na 150 000 korun a na Audi A4 120 000 korun. Technický stav vozidla Audi byl dobrý a technický stav Seatu bude předmětem zkoumíní.
DN Pěčnov2 .jpg DN Pěčnov2 .jpg
Na místě zasahovala Letecká záchranná služba z Českých Budějovic, Zdravotní záchranná služba Prachatice i Vimperk a zranění byli rozvezeni do nemocnic do  Českých Budějovic a Prachatic. Dále na místě zasahoval Hasičský záchranný sbor z Prachatc, který zajišťoval odstanění úniku ropných produktů a vyproštění zemřelé. Dopravní nehodu i nadále prověřují prachatičtí kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu “ublížení na zdraví”, což je v těchto případech běžný postup.

vytisknout  e-mailem