Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Policisté se zaměřili na cyklisty

Tábor – Další akce budou následovat. (Hlasová schránka 974 238 116) 

V průběhu včerejšího dne proběhla na území Táborska preventivně bezpečnostní dopravní akce, zaměřená především na cyklisty. Policisté dopravního inspektorátu a místně příslušných obvodních oddělení se od časného rána do pozdních večerních hodin zaměřili nejen na cyklostezky, ale i na vytipovaná problémová místa ve městech, kde se střetávají cesty cyklistů a motorových vozidel. Policisté se zaměřili nejen na dodržování pravidel bezpečnosti silničního provozu cyklisty, včetně nulové tolerance na alkohol, ale i na jejich výbavu a stav a vybavení jejich kol.

Častým nedostatkem bylo nedostatečné vybavení kol reflexními prvky, včetně vůbec či nedostatečně fungujících světel. Mnohým cyklistům v závěru sezóny „došly baterky“ ve světlech, což se právě v tomto období, kdy se zkracuje doba světla, ale počasí stále dovoluje plné využití kol, ukázalo jako velmi nebezpečné. Dále policisté v rámci této preventivní akce apelovali na „dospělé“ cyklisty, zejména seniory. Byť zákon těmto osobám nad 18 let neukládá povinnost mít při jízdě nasazenou cyklistickou přilbu, celá řada případů úrazů, mnohdy vážných, bohužel i tragických, ukazuje, že mít přilbu se vyplatí.

Tato akce se nesla zejména v duchu prevence. Až na několik málo závažných porušení předpisů policisté většinu nedostatků či pochybení řešili domluvou. Během akce policisté rozdali i celou řadu preventivního materiálu, zejména reflexních prvků. Zjištěné skutečnosti však ukázaly nutnost dalších takovýchto akcí. Ty už se však daleko více neponesou pouze v duchu prevence.

por. Mgr. Miroslav Doubek   krpc.pio@pcr.cz

28. srpna 2019

Odkazy do noveho okna

DBA cyklisté - 01

DBA cyklisté - 01 

Detailní náhled

DBA cyklisté - 02

DBA cyklisté - 02 

Detailní náhled

DBA cyklisté - 03

DBA cyklisté - 03 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem