Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Ochrana rekreačních objektů

Jihočeský kraj - Zamykejte, zavírejte okna a cenné věci uvnitř chaty nenechávejte. 

Každoročně šetří jihočeští policisté desítky případů vloupání do rekreačních objektů, kdy způsobené škody jdou do desítek tisíc korun.

Návštěvnost rekreačních objektů má během roku svá neměnná pravidla. V zimě je lidé obývají zřídka, výjímku tvoří objekty, které jsou vhodné pro celoroční užívání. Větší intenzita návštěv přichází na jaře a kulminuje v létě. Na podzim se chaty a chalupy zazimovávají a čeká se opět na jaro. Celý tento cyklus se neustále opakuje. 

- Nikdy není od věci připomenout si základy rady a opatření jak si svůj majetek chránit.

- Rekreační objekt si zabezpečte především certifikovanými mechanickými zábrannými prostředky (zodolněné dveře, mříže uzamykatelné okenice).

- Pozornost věnujte především stavebním otvorům (vstupní dveře, okna, verandy). Pro vyšší standard ochrany využijte elektronickou ochranu, případně připojení na pult centralizované ochrany.

- Objekt mějte správný pojištěný nejen proti krádeži, ale i proti požáru.

- Nechlubte se před neznámými lidmi majetkem uloženým v objektu.

- Cennější věci rozhodně nenechávejte přes zimu v rekreačním objektu, ale odvezte je do bezpečí.

- Při pobytu na chatě si všímejte pohybu neznámých osob a aut, I případně svědectví je důležitým vodítkem pro práci policie.

- Rekreační objekt nepravidelně navštěvujte i v zimě. Při podezření z vykradení zásadně nevstupujte do objektu, neuklízejte po zlodějích a věc oznamte neprodleně policii. 

Policisté rekreační oblasti pravidelně navštěvují a kontrolují. Zabezpečení rekreačních objektů je však na majitelích samotných.

kpt. Lenka Krausová. krpc.pio@pcr.cz

7. února 2020

vytisknout  e-mailem