Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Krádež peněženky z bytu

Český Krumlov – Frymburk – Drzost zlodějů nezná mezí. 

Dne 25. března přijali lipenští policisté oznámení o krádeži peněženky z bytu ve Frymburku. Ke krádeži mělo dojít dne 20. března 2020 kolem poledne. Dosud neznámý pachatel měl v uvedené době zazvonit u dveří přízemního bytu v jednom z bytových domů ve Frymburku. Otevřela mu majitelka bytu, s kterou se měl začít bavit, a různými dotazy odvést její pozornost. V nestřeženém okamžiku měl vstoupit do předsíně, kde měl odcizit pánskou peněženku, ve které byly uloženy osobní doklady, platební karta a peníze.

Lipenští policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Po pachateli intenzivně pátrají.

Ten se navíc tohoto jednání dopustil v době nouzového stavu vyhlášeného usnesením vlády České republiky č. 194 o nouzovém stavu ze dne 12.03.2020, zveřejněného ve Sbírce zákonů č. 69/2020, které nabylo účinnosti dnem 12.03.2020. Proto může očekávat zvýšenou trestní sazbu.

Apelujeme na všechny spoluobčany, aby do svých domů či bytů v žádném případě nepouštěli cizí osoby. A to ani do společných chodeb domů. Vchodové dveře by měly být zamčené přes celý den. Pokud už se stane, že se do vašeho bytu dostane cizí osoba, ihned volejte policii na linku 158 a dotyčné vykažte ven. V případě pátrání po pachatelích hraje čas nahlášení důležitou roli. V bytě na nic nesahejte a vyčkejte do příjezdu policistů.

por. Bc. Lenka Pokorná    ck.pis@pcr.cz 

policejní preventistka

26. března 2020

vytisknout  e-mailem