Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Chtěl se pomstít policistům

České Budějovice - Za dopravní kontrolu se chtěl pomstít policistům, sám je nyní obviněn. 

Pravděpodobně pomstít policistům se chtěl za silniční kontrolu osmadvacetiletý muž z Větřní. Na obvodním oddělení policie totiž podal trestní oznámení, kde uvedl, že jej tři policisté při silniční kontrole v polovině července roku 2017 okradli o 5 500 korun. Peníze mu měli vzít z vozidla a na obvodním oddělení se k němu měli opakovaně hrubě chovat. Muž byl podezřelý z maření výkonu úředního rozhodnutí.

Takto nařknuté policisty z Obvodního oddělení Suché Vrbné na základě podaného oznámení prověřoval odbor vnitřní kontroly a také Generální inspekce bezpečnostních sborů. Pokud by se tvrzení muže prokázala, policisté by byli trestně stíháni a pravděpodobně propuštěni. Muž, který policisty takto nařkl, si této skutečnosti musel být vědom, ale byl také v rámci svého oznámení poučen o své odpovědnosti, pokud vědomě uvede nepravdivé údaje.

Šetření kontrolních orgánů a také kamerové záznamy prokázaly, že muž nemluví pravdu. Policisté se ničeho nezákonného nedopustili a on sám je nyní vyšetřovatelem stíhán pro podezření z křivého obvinění. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody v délce dvou až osmi let.  

mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner, krpc.pio@pcr.cz

12. července 2018 

vytisknout  e-mailem