Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Zneužití platební karty

Žena vybrala z bankomatu peníze, které jí nepatřily. Teď po ní pátráme. 

Od konce března tohoto roku pátrají policisté z místního oddělení Lhotka po neznámé ženě, která v několika případech použila cizí platební kartu k neoprávněnému výběru peněz z bankomatu. K tomu jí pomohl i fakt, že u karty byl přiložen PIN kód. Žena si tak přišla na částku přesahující sedm tisíc korun

Majitel o kreditku spolu s peněženkou přišel v ranních hodinách téhož dne, když se vracel  z klubu ve Francouzské ulici v Praze 2 domů a někdo ho po cestě okradl.

Podezřelou při výběrech z bankomatu zachytily bezpečnostní kamery, pokud ji na fotografiích poznáváte, nebo víte, kde se nachází, kontaktujte linku 158.

Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což jí v případě dopadení a odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Jak se podezřelá ke kartě dostala, je předmětem dalšího vyšetřování.

S ohledem na kvalitu fotek, nemůžeme vyloučit, že se jedná o dvě různé ženy. Tomu nasvědčuje i skutečnost, že karta byla s odstupem jednoho týdne od prvních úspěšných výběrů znovu použita. Protože však majitel provedl blokaci, nebyl již  tento pokus úspěšný.

por. Mgr. Jan Rybanský - 24. dubna 2018

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem