Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Zákaz řízení

Při silniční kontrole se vydával za někoho jiného, aby skryl před policisty svůj zákaz řízení. Nezjistil si však, že osoba, za kterou se vydával, má zákazy řízení také a to dokonce čtyři. 

Včera krátce po 14 hodině přijal operační důstojník oznámení od sedmiletého chlapce, který viděl, jak na parkovišti poblíž Horního nábřeží na Praze 5, dva muži z největší pravděpodobností kradou kola z vozidla a nakládají je do jiného vozidla značky Škoda Octavia. Na místo byly vyslány nejbližší hlídky a to policisté z dvojkové „oháesky“ a velitel policie PMJ. Ti dohledali auto odpovídající popisu poblíž ulice Vltavská. Za volantem seděl řidič, který předložil doklady potřebné k řízení motorového vozidla. Lustrací policisté zjistili, že má muž vyslovené čtyři zákazy řízení. Hlídka však pojala podezření, že muž na dokladech neodpovídá vzhledu řidiče sedícího ve vozidle.  Proto ho opětovně vyzvali k prokázání své pravé totožnosti, kdy už řidič „kápnul božskou“ a policistům sdělil svou pravou totožnost.

Třiadvacetiletý řidič se prokazoval cizími doklady při silniční kontrole, jelikož má sám zákaz řízení, avšak nevěděl, že ta osoba, za kterou se vydával, je má taky a to dokonce čtyři. Policisté u muže provedli test na drogy, který byl pozitivní. Prohlídkou vozidla policisté nalezli kola v kufru. Šetřením bylo zjištěno, že nejsou odcizené, ale patří jeho kamarádovi, který si pro ně na místo přijel.

Třiadvacetiletý muž byl omezen na osobní svobodě a převezen na policejní služebnu. V současné chvíli je celý případ stále v šetření a muž je podezřelý z přestupku na úseku dopravy a dále z trestného činu maření úředního rozhodnutí a vykázání.

Por. Mgr. Violeta Siřišťová

20. 1. 2021

vytisknout  e-mailem