Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Nesmírná drzost

Při zákroku policistů proti agresivnímu muži, odcizil kolemjdoucí podezřelému peněženku. Celé jeho počínání však sledoval zaměstnanec kamerového pracoviště policie, který zasahujícím policistům na místě sdělil, že tam mají dalšího podezřelého. 

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky vyjížděli v pondělí ráno na tramvajovou zastávku Hradčanská v Praze 6, kde se měl dle oznámení nacházet agresivní muž, který obtěžuje kolemjdoucí, kdy někteří před ním i ze strachu museli utéct.

Policisté po příjezdu na místo agresivního muže ihned nalezli a v momentě, kdy je podezřelý spatřil, jeho nevodné chování se stupňovalo. Policisté muže několikrát vyzvali k zanechání protiprávního jednání, kdy muž neuposlechl a tak ho policisté za užití donucovacích prostředků omezili na osobní svobodě. 

Během zákroku policie podezřelému, který kladl aktivní odpor, vypadla z kapsy černá peněženka, čehož si všiml náhodný kolemjdoucí oblečený v reflexní vestě a tuto peněženku posunul dál od místa zákroku, kde čekal na optimální chvílí pro odcizení.

Celé jeho počínání však sledoval zaměstnanec kamerového pracoviště policie, který zasahujícím policistům na místě sdělil, že tam mají dalšího podezřelého. Nenápadný 72letý muž v reflexní bundě při prvním kontaktu s policistou odcizenou peněženku odkopl pryč, ale to mu nebylo nic platné, jelikož i tohle počínání zaznamenal kamerový systém.

Policisté muže (41 a 72) omezili na osobní svobodě a převezli na policejní služebnu. V současné chvíli jsou oba podezřelí z přestupkového jednání.

por. Mgr. Violeta Siřišťová – 26. 9. 2023

vytisknout  e-mailem