Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Vyhrožoval střelbou

Obvolal několik tísňových linek a nakonec vyhrožoval zabitím nevinných. Teď mu za to hrozí až čtyři roky vězení. 

Od sedmého dubna prošetřovali kriminalisté prvního oddělení prvního policejního obvodu případ, který momentálně kvalifikují jako trestný čin vydírání.

Zmiňovaného dne v pozdních večerních hodinách totiž zavolal operátorům linky tísňového volání 158 neznámý muž. Ten policistovi sdělil, že pokud mu operátor takzvaně položí sluchátko, tak vezme svou nelegálně drženou zbraň, vyjde na ulici a zastřelí kteréhokoli nevinného člověka, kterého v ten okamžik potká.

Operátor se sice snažil od volajícího zjistit, co vlastně potřebuje, jak může muži pomoci, ale chvílemi to byl pro policistu téměř nadlidský úkon. Nicméně i tak se ve výsledku vlastně nedozvěděl nic konkrétního.

Případ si převzali do své kompetence shora zmiňovaní kriminalisté prvního oddělení prvního policejního obvodu. Těm se za necelých pět dní podařilo, policejně řečeno, ustanovit volajícího a následně ho také zadržet a to v ulici Purkyňova, tedy nedaleko mužova přechodného bydliště.

Při zadržení museli být policisté velice obezřetní a opatrní, neboť do poslední chvíle nemohli vědět, zda podezřelý nelegální zbraň skutečně má či nikoli. Nakonec se ukázalo, že výhrůžky zbraní byly pouze plané.

Dvaatřicetiletý muž skončil po zadržení na policejní služebně, kde s ním vyšetřovatel zahájil úkony trestního řízení pro trestný čin vydírání. Za ten muži hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky.

Po provedení úkonů dle trestního řádu převezli kriminalisté dvaatřicetiletého muže do psychiatrické nemocnice, kdy bude v rámci úkonů trestního řízení zadán znalecký posudek z oboru psychiatrie pro zjištění, zda je zadržený muž vůbec odpovědný za své jednání.

por. Mgr. Tomáš Hulan 15. 4. 2018

vytisknout  e-mailem