Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Útočníci dopadeni

Pražští policisté zadrželi krátce po činu podezřelou dvojici. U jednoho z nich policisté nalezli střelnou zbraň, která byla den předtím odcizená při vloupání. 

V úterý dopoledne vyjížděli pražští policisté k oznámení do Českomoravské ulice, kde dva muži fyzicky napadli poškozeného. Jeden z útočníků v ruce držel střelnou zbraň, druhý při napadení použil teleskop, následně oba z místa utekli do metra.

Operátor kamerového systému policie oba podezřelé dohledal a veškeré poznatky, kde se nacházejí, předal hlídkám v terénu. Policisté z cizinecké policie a oddělení hlídkové služby Prahy III oba muže krátce po napadení nalezli v ulici U Sluncové a za užití donucovacích prostředků je zpacifikovali a omezili na osobní svobodě. Prohlídkou u devětadvacetiletého muže policisté  nalezli střelnou zbraň, která byla i se dvěma zásobníky, den předtím, odcizena při vloupání do vozidla v Praze 9. Pro policisty nebyl tento muž žádná neznámá tvář, na začátku roku byl propuštěn z vězení a do současné chvíle je již kriminalisty prověřován pro pět skutků majetkové trestné činnosti. V minulosti byl dokonce za majetkovou trestnou činnost šestkrát soudně trestán.

Policisté dvojici převezli na policejní služebnu, kde si je převzali kriminalisté, kteří s oběma muži (29,22) zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví. U nejstaršího z nich ještě navíc pro trestné činy nedovolené ozbrojování a krádež, kdy u něj kriminalisté podali podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby, který byl akceptován.

por. Mgr. Violeta Siřišťová – 31. 8. 2023

VIDEO zadržení: Zásilka | Úschovna.cz (uschovna.cz)

Napadení: Zásilka | Úschovna.cz (uschovna.cz)

vytisknout  e-mailem