Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Sprejeři

Pátráme po neznámé trojici, jejíž členové použili spreje nejen k pomalování soupravy metra, ale i jako obranu proti zaměstnancům, kteří jim v tom chtěli zabránit. 

  

 

Případ se stal ve čtvrtek 24. října ve stanici metra Motol a zaznamenala ho bezpečnostní kamera umístěná uvnitř nástupiště. Na záběrech je vidět neznámou trojici, jejíž členové  kolem dvaadvacáté hodiny vběhli do prostoru nástupiště metra a začali sprejovat na poslední vagon soupravy. Sprejeři se nenechali odradit ani všude přítomnými cestujícími. Nepřestali ani ve chvíli, kdy se na místo dostavila obsluha metra, která se jim snažila v činnosti zabránit. Zatímco dva z nich pokračovali v „malování“, třetí je bránil. Obrátil sprej proti zaměstnancům a opakovaně jím stříkal barvu do obličeje. Do vzniklé potyčky se následně zapojili i ostatní pachatelé. Poté utekli do areálu blízké nemocnice.

Případ je prošetřován pro podezření z trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci. Pokud bude trojice dopadena a odsouzena hrozí ji trest v podobě až dvou let odnětí svobody. Pokud máte jakékoli informace, které by vedly k odhalení totožnosti pachatelů, kontaktujte linku tísňového volání 158.

Rádi bychom se také touto cestou obrátili i na cestující, kteří tento incident mohli zaznamenat na své mobilní telefony. Pokud záznamem disponujete, kontaktujte tísňovou linku, nebo se s ním prosím osobně dostavte na policejní služebnu  na Zličíně a předejte ho kolegům. Výrazně tím můžete přispět k odhalení totožnosti pachatelů.

por. Mgr. Jan Rybanský  - 18. listopadu 2019  

 

 

Odkazy do noveho okna

fotografie

fotografie 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem