Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Seznámení skončilo loupeží

Poškození se na seznamce seznámili s mužem, který je nejprve omámil a následně oloupil. 

Pražští kriminalisté třetího oddělení čtvrtého policejního obvodu prověřují od minulého víkendu dvě loupeže v Praze 4. První případ se stal v sobotu a druhý v neděli, kdy modus operandi je v obou případech stejný. Přes seznamovací portál se podezřelý seznámil s oběma poškozenými, kteří ho následně pozvali k sobě do bytu. Tam společně popíjeli alkohol, kdy v nestřežený okamžik podezřelý nalil poškozenému do nápoje tekutinu. Po jeho vypití se poškozenému udělalo nevolno a okamžitě usnul. Toho vyžil dosud neznámý muž, odcizil z bytu elektroniku a z místa odešel. Kriminalisté se domnívají, že muž může mít těchto případů na svědomí více. Jeden z poškozených však po vypití nápoje a následném probuzení musel vyhledat lékařskou pomoc a nyní je hospitalizovaný v nemocnici.

Kriminalisté disponují fotografiemi podezřelého, které umístil na seznamovací portál. Dle výpovědi poškozených se mělo jednat o zhruba dvacetiletého muže, který mluvil několika cizími jazyky. Vzhledem k tomu, že nemůžeme vyloučit, že by se mohlo jednat o cizince, prosíme, aby zbystřili hoteliéři, ubytovatelé a recepční. Právě v jejich zařízení může tento muž bydlet. Nicméně se o cizince jednat vůbec nemusí a proto prosíme kohokoliv, kdo ho poznává, ať se ozve na linku 158.

Kriminalisté celý případ v současné době prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu loupež, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Nabádáme občany na rizika spojená s komunikací a následným seznámením na sociálních sítích. Anonymita internetu umožňuje pachatelům jednoduše vyhledávat potenciální oběti.

por. Mgr. Violeta Siřišťová - 21.10.2021

vytisknout  e-mailem