Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Sériový zloděj dopaden

Kriminalisté dopadli muže, který má na svědomí čtyři desítky krádeží. 

Kriminalisté třetího policejního obvodu 8. oddělení obecné kriminality a prvního policejního obvodu 2. oddělení obecné kriminality, kteří se zabývají objasňováním majetkové trestné činnosti, dopadli a obvinili muže, který podle jejich zjištění spáchal téměř čtyřicet případů vloupání do sklepů a společných prostor v bytových domech.

Vloupání probíhala v období od února do srpna loňského roku v oblastech městských částí Prahy 1, 2, 8 a 9. Pachatel do bytových domů vnikal po překonání vstupních dveří a předmětem jeho zájmu byla především jízdní kola, která kradl ze sklepů a kočárkáren. Ta poté prodával náhodným zájemcům a takto získané finanční prostředky užíval pro svoji potřebu. Celkem tak poškozeným způsobil škodu ve výši téměř půl milionu korun a to jak na odcizených věcech, tak i na poškozených dveřích a zámcích.

Muže se podařilo dopadnout zejména díky mechanoskopickým expertízám, kdy kriminalisté porovnali zajištěné nářadí použité při vloupání se zajištěnými stopami, ale také i díky zajištěnému DNA a otisků prstů, které pachatel zanechal na místech činu. Při následných výsleších se pak podezřelý k provedeným vloupáním doznal. Kriminalisté při vyšetřování případu získali informaci, že by muž mohl mít na svědomí až 1600 odcizených kol za období jednoho roku. Tímto zjištěním se kriminalisté dále zabývají.

Vzhledem k tomu, že dopadený pětadvacetiletý muž trestnou činnost páchal i v minulosti a byl již 7 krát odsouzen, byl po jeho posledním zadržení podán podnět na jeho umístnění do vazby. Tento návrh soud akceptoval a v srpnu ho vzal do vazby. Během toho však došlo k jeho odsouzení za předchozí trestnou činnost a muž si nyní odpykává trest odnětí svobody v délce více než 4 léta.

Stíhání pro jeho současnou trestnou činnost je nyní vedeno pro trestné činy porušování domovní svobody, krádež a poškození cizí věci, za což v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

por. Bc. Jan Daněk – 23. 1. 2017

vytisknout  e-mailem