Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Řidič srazil dívku na přechodu

Z místa nehody odjel 

V sobotu, 25. července kolem 17:00 hod., došlo v pražské Zbraslavi, na přechodu pro chodce, ke srážce vozidla s nezletilou dívkou, která tam stála i se svým kolem.  Konkrétně se jednalo o přechod pro chodce za křižovatkou ulic Elišky Přemyslovny, U Včely a Zdeňky Nyplové, v blízkosti ubytovny Barbora.

Dívka stála na přechodu se svou matkou a bratrem. Všichni měli jízdní kola. V jednu chvíli dívenka na přechod vjela, ale její maminka ji hned okřikla a dívka zastavila. V tom okamžiku už se ale k přechodu blížilo bílé vozidlo, s největší pravděpodobností tovární značky Kia Cee´d, které do dívky zleva narazilo. Holčička byla odmrštěna kousek za přechod, ale vzápětí vstala s tím, že jí nic není. Řidič zastavil, ale z vozidla nevystoupil. Matka dceru ihned vzala na chodník a zjišťovala, jestli je dívenka nějak zraněná. Bratr sražené dívky běžel k vozidlu a řekl řidiči, ať zastaví v zastávce U Včely a vrátil se zpět k sestře a své matce, aby jim pomohl. Řidič k zastávce popojel, ale z vozidla nevystoupil a po pár vteřinách z místa odjel, aniž by se zajímal o zdravotní stav dívky nebo ji poskytl potřebnou pomoc. Podle svědeckých výpovědí byl řidičem muž ve věku kolem 50 let nebo i více. Měl bílé krátké vlasy, strniště z vousů a několik pih v obličeji.

Dívku si převzali záchranáři a s drobnějším poraněním ji převezli do jedné z pražských nemocnic.

Touto cestou žádáme případné svědky nehody, kteří událost viděli, aby kontaktovali tísňovou linku 158 nebo kteroukoliv služebnu PČR.

Totéž platí i pro samotného řidiče vozidla. Pokud by se v něm hnulo svědomí, nechť se přihlásí na nebližší policejní služebnu.

por. Mgr. Hana Křížová, DiS. - 29. 7. 2020

Odkazy do noveho okna

ilustrační foto Kia Cee´d

ilustrační foto Kia Cee´d 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem