Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Poškození vlakové soupravy - aktualizace

Policisté pátrají po totožnosti muže, který železnou tyčí poškodil vlakovou soupravu a vyřadil ji tak z provozu. 

Od úterý 13. srpna prošetřují policisté z místního oddělení Masarykovo nádraží událost, která se odehrála nedlouho před osmnáctou hodinou. Zatím neznámý muž vyšplhal na střechu 1. nástupiště železniční stanice  Masarykovo nádraží a několik minut sledoval okolí. Poté vhodil železnou tyč přímo do prostoru sběrače elektrické energie přistavené vlakové soupravy. Tím způsobil zkrat ve vysokonapěťovém zařízení a  vyřadil vlak z provozu. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na sto tisíc korun.

Pokud muže na zajištěných záběrech poznáváte nebo víte, kde by se mohl pohybovat, kontaktujte linku 158.

Případ je prošetřován pro podezření z trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. V případě dopadení a odsouzení tak podezřelému hrozí až tři roky trestu odnětí svobody.

por. Mgr. Jan Rybanský - 10. října 2019

Aktualizace: Díky medializaci celého případu jsme obdrželi několik oznámení, která vedla ke konkrétní osobě. Totožnost podezřelého nám následně potvrdili i kolegově ze středních Čech. Na základě těchto skutečností se muž v uplynulých dnech dostavil na pražskou policejní služebnu, kde podal vysvětlení k celé události. Jak sám uvedl, na střeše vlaku se chtěl pouze projet, a nečekal, že by ho mohl tímto způsobem zkratovat. Svého činu lituje a je ochoten uhradit způsobenou škodu.

Děkujeme všem, kteří pátrací relaci věnovali pozornost.

Případ i nadále prověřujeme pro podezření ze spáchání trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení.

por. Mgr. Jan Rybanský - 23. října 2019

vytisknout  e-mailem