Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Policisté navštívili dětský tábor

Policisté předvedli dětem na dětském táboře náplň své služební činnosti. 

V úterý 19. srpna vyrazili členové třetí skupiny Krajské pořádkové jednotky hl. m. Prahy do Miřetína na Chrudimsku. Cílem však nebyl zákrok pod jednotným velením, ale ukázka policejní práce dětem na tamním letním táboře. Ty však o ničem nevěděly. Když se tak u vjezdu do tábora objevilo několik policejních vozů s blikajícími majáky a začali z nich vystupovat policisté v plné zbroji, pohyb v táboře jakoby ustal. Všichni jen mlčky koukali kolem sebe a nevěděli, co se děje. Během chvíle se však dobrá nálada opět vrátila. Ti pozornější si všimli, že policisté mají úsměv na tváři, z čehož usoudili, že se dnes zatýkat nebude. Překvapení, které přichystali pořadatelé letního tábora Profit ve spolupráci s Obvodním ředitelstvím Policie ČR Praha III., se tak dokonale povedlo.

V následujících mnoha hodinách se  tábor proměnil na malé policejní manévry a několik stovek dětí ve věku od šesti do čtrnácti let si mohlo vyzkoušet, jaké to je být policistou. V průběhu dne byla k vidění policejní technika a služební vozidla, na kterých si mohli dychtiví táborníci zablikat, zahoukat a mluvit do megafonu. Dále si vyzkoušeli protiúderové komplety, ochranné přilby a zblízka se seznámili s krátkými i dlouhými zbraněmi a pyrotechnickými pomůckami.  Zdravotníkem jednotky byly děti seznámeny se zdravotnickým materiálem a poučeny, jak poskytnout první pomoc.

Vyvrcholením celé akce byly tři dynamické ukázky, konkrétně zadržení nebezpečného pachatele, střelba z vrhačů HK vzor 69 a dětmi nejvíce oceněný hromadný násilný protest, do něhož byli zapojeni všichni účastníci tábora pod dohledem vedení pořádkové jednotky. Zde je nutno vyzdvihnout práci mladých „policistů“ z řad dětí, kteří zajišťovali zasahujícím složkám pod dohledem velitelů družstev eskorty zadržených, střežení a vše potřebné spojené s provedeným zákrokem. Za tyto služby si vysloužili písemné poděkování od vedení pořádkové jednotky a zůstala jim na památku i výstroj, kterou byli v počátku akce vybaveni.

Nutno dodat, že před odjezdem pořádkových sil z táborového dne se nenašel žádný z malých účastníků, který by v budoucnu neplánoval vstup do služebního poměru Policie ČR.

por. Mgr. Jan Rybanský – 27. srpna 2019

vytisknout  e-mailem