Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Pátráme po zlodějích - aktualizace

Policisté pátrají po totožnosti dvojice mužů, kteří se vloupali do bytu devětaosmdesátileté majitelky. Znáte je? 

Policisté z místního oddělení Košíře pracují na případu, který se stal ve středu 3. června nedlouho po čtrnácté hodině v Souběžné ulici v Praze 5. Dva zatím neznámí muži za pomoci násilí vylomili vstupní dveře do bytu jednoho z tamních domů. Místnosti prohledali a několik věcí v podobě křovinořezu, obrazů, gramodesek či sbírku známek si chtěli odnést. To se jim však nepodařilo, neboť je v bytě nečekaně překvapila jeho devětaosmdesátiletá majitelka i s kamarádkou, které se v tu chvíli právě vrátily ze zdravotní vycházky. Podezřelým tak nezbylo nic jiného, než byt urychleně opustit. K tomu využili balkon, přes který sešplhali dolů do zahrady, a poté utekli.

Podezřelé muže se ženám podařilo vyfotografovat na mobilní telefon, a tak známe tvář alespoň jednoho z nich. Touto cestou se obracíme na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. Pokud máte informace, které by vedly ke ztotožnění osob, kontaktujte linku tísňového volání 158.

Případ se škodou přesahující pět tisíc korun, je prověřován pro podezření ze spáchání trestných činů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody.

por. Mgr. Jan Rybanský - 19. červen 2020

Aktualizace: Na základě medializace celého případu jsme v průběhu několika hodin od zveřejnění získali množství poznatků, které vedly ke ztotožnění dvojice podezřelých. Děkujeme všem, kteří nám tyto důležité informace poskytli.

por. Mgr. Jan Rybanský - 22. červen 2020

vytisknout  e-mailem