Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Pachatelé zadrženi přímo při činu

Občané si jich všimli, kriminalisté je zadrželi. 

V pondělí hodinu po poledni nahlížela v Divadelní ulici podezřelá dvojice mužů (41, 44) přes okénka do interiérů zaparkovaných vozidel. Tohoto podivného jednání si všimli náhodní kolemjdoucí a okamžitě o tom informovali operátory linky tísňového volání. Ti neprodleně o této skutečnosti vyrozuměli hlídky nacházející se v tamní lokalitě.

Nejblíže uvedenému místu v tu chvíli byli kriminalisté osmého oddělení prvního policejního obvodu. Ti na nic nečekali a jeli přijaté oznámení prověřit. Včasné oznámení podezřelé skutečnosti a rychlá reakce zmiňovaných kriminalistů vyústily v zadržení pachatelů neprodleně po činu.

Detektivové na místo události totiž dorazili ve chvíli, kdy jeden z pachatelů rozbil boční okénko u luxusního BMW a odcizil odtud tašky obsahující CDéčka a DVDéčka. Zároveň se ještě snažil přisvojit si dva DVD přehrávače. Druhý z pachatelů při tom hlídal okolí. Celkově vzniklou škodu vyčíslil majitel BMW na několik desítek tisíc korun.

Oba nenechavci, jakmile spatřili kriminálku, vzali nohy na ramena a začali utíkat každý jiným směrem pryč. To jim ale nebylo nic platné, neboť fyzicky zdatným kriminalistům neutekli. Ti nenechavce zadrželi na úseku několika málo desítek metrů.

Jeden ze zadržovaných ale nechtěl dát svou kůži lacino a  zakročujícího policistu napadl úderem pěstí do obličeje. Nejen, že mu tato snaha nebyla nic platná a skončil i tak s želízky na rukou. Navíc si ale vysloužil obvinění pro další trestný čin.

Oba nenechavci skončili na policejní služebně, kde je vyšetřovatel obvinil z trestných činů krádež a poškození cizí věci a násilníka ještě navíc z trestného činu násilí proti úřední osobě. Obviněným hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody za majetkové delikty až na tři roky, za napadení policisty až na roky čtyři.

por. Mgr. Tomáš Hulan 2. 11. 2016

vytisknout  e-mailem